سهمیه خراسان رضوی در نخستین آزمون استخدامی معلولان ۳۱۳ نفر است

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: سهمیه این استان در نخستین آزمون استخدامی ویژه معلولان کشور، ۳۱۳ نفر تعیین شده است.

وی بیان کرد: برگزاری این آزمون به‌ منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز در دستگاه‌های اجرایی کشور در ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ برنامه ریزی شده و مهلت ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون تا نهم اسفندماه جاری است.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی اظهار کرد: ثبت‌نام در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی hrtc.ir امکان پذیر است، ضمن اینکه معلولیت افراد بر اساس نظر کمیسیون پزشکی باید نوع و تعیین شدت آن مورد تأیید قرار گرفته باشد.

وی گفت: طبق قانون، دولت موظف به اختصاص سهمیه سه درصدی به افراد دارای معلولیت برای استخدام در سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی است اما این قانون در مواردی به‌درستی اجرایی نشده است و برخی از دستگاه‌های دولتی به این بند از قانون توجهی نداشته و به آن عمل نکردند.

فیروزی افزود: همچنین در برخی موارد افراد دارای معلولیت بعد از قبولی در آزمون کتبی در زمان مصاحبه به دلیل برخورداری از معلولیت استخدام نمی‌شدند.

وی ادامه داد: بنابراین نخستین آزمون اختصاصی ویژه افراد دارای معلولیت به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز در ۴۵ دستگاه اجرایی برگزار می‌شود تا از این طریق حقی از افراد دارای معلولیت در دولت سیزدهم پایمال نگردد.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی اظهار کرد: خوشبختانه امروزه جمعیت افراد دارای معلولیت که در مقاطع بالای علمی تحصیل می‌کنند، بسیار بیشتر از قبل شده است.

فیروزی گفت: هم اکنون ۶۵۱ دانشجوی دارای معلولیت در استان از حمایت‌های بهزیستی برخوردار هستند که ۲۱۳ نفر دارای معلولیت بینایی، ۱۱۱ نفر معلولیت شنوایی، ۵۵ نفر معلولیت صوت وگفتار و ۲۷۴ نفر نیز دارای معلولیت جسمی - حرکتی هستند.

وی افزود: درحال حاضر شهریه ترم مهرماه این افراد در حال پرداخت است که ۴۴ میلیارد ریال بدین منظور هزینه شده است.

کد خبر 103166

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد