دکتر نوبخت

دکتر فرحناز نوبخت راد گفت : در بستر ارزش های اسلامی هیچ بنا و بنیانی محبوب تر از ازدواج و خانواده نزد خداوند مهربان نیست، برای همین است که مهم ترین انتخاب انسان در زندگی ،انتخاب همسر است و طولانی ترین حیات مشترک انسان در کنار همسر معنا می یابد.

 دکتر فرحناز نوبخت راد معاون امور پیشگیر بهزیستی گیلان گفت : در بستر ارزش های اسلامی هیچ بنا و بنیانی محبوب تر از ازدواج و خانواده نزد خداوند مهربان نیست، برای همین است که مهم ترین انتخاب انسان در زندگی ،انتخاب همسر است و طولانی ترین حیات مشترک انسان در کنار همسر معنا می یابد. تشکیل خانواده و انتخاب همسر در فرهنگ اسلام نیز به خودی خود مستحب و کاری بسیار پسندیده و عمل به آن به منزله اجرای دستورات الهی است،پیامبر اسلام (ص) نکاح را سنت خود می داند و هشدار می دهد که هر که از این سنت سرپیچی کند زمره پیروان او خارج است و آنگاه می فرمایند:هرکس ازدواج کند نیمی از دینش را بازیافته، نسبت به نیم دیگر آن تقوای الهی را رعایت کند. همانگونه  که  مستحضرید؛ اول ذی الحجه، سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت زهرا علیهما السلام، به عنوان روز ازدواج جوانان تعیین گردیده است.  در این هفته  اداره کل بهزیستی استان نیز به منظور فرهنگ سازی و تشویق به ازدواج جوانان در کلیه شهرستانهای استان و سایر فعالیت های مرتبط با ازدواج ، برنامه ها و  اقدامات و فعالیتهایی از قبیل :

  برگزاری جلسات پرسش وپاسخ  در خصوص ازدواج وخانواده ، بازدید ریاست  وکارشناسان آن شهرستان  از برنامه های هفته ازدواج، ارائه مشاوره رایگان برای کلیه مراجعین درمرکز مشاوره دولتی واقع در خیابان پرستار اداره بهزیستی شهرستان رشت، آموزش مهارتهای پیش از ازدواج ، تشکیل جلسات پرسش و پاسخ در حوزه ازدواج و خانواده در کلیه مراکز مشاوره تحت نظارت استان ، اجرای جلسات و آموزش های رایگان فرزند پروری مثبت،فرزند و کودک، خیانت زناشویی، توانمندسازی فرزند ، کنترل خشم و.... در کلیه پایگاهها و موسسات غیر دولتی تحت نظارت استان، برگزاری اردوی خانوادگی ویژه خانواده های مراجعه کننده به پایگاهها و000  

در کلیه  ادارات  بهزیستی شهرستانها .اجرا می گردد. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.