در رسانه| مدیرکل بهزیستی ایلام: ایلام دارد پیر می شود

به گزارش خبرگزاری کردپرس، زهرا همتی افزود: اکنون نرخ جمعیت سالمندی در این استان ۸.۵ درصد است که در سال ۲۰۵۰ به ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: اگر چه نرخ جمعیت سالمندی در ایلام نسبت به میانگین کشوری با ۹ درصد، پایین تر است ولی این استان به سمت پیر شدن پیش می رود و زنگ خطر سالمندی به صدا درآمده است.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام بیان کرد: با توجه به این روند جمعیت باید زیرساخت های مناسب برای سالمندان آینده کشور ایجاد و امکانات متناسب با این افراد در استان فراهم شود

همتی با بیان اینکه به طور معمول ۸۱ درصد سالمندان به صورت مستقل زندگی می کنند، ۱۳درصد این افراد نیازمند کمک بوده و پنج درصد وابسته به دیگران هستند، ادامه داد: در استان ایلام ۶۵ سالمند در خانه های سالمندان نگهداری می شوند.

وی اظهار کرد: خانه بهترین، مهم ترین و امن ترین مکان برای نگهداری سالمندان است و عمده سالمندان این استان در نزد خانواده هایشان نگهداری می شوند.

همتی تفکیک جنسیتی خانه های سالمندان در استان را یکی از مهم ترین مشکلات سالمندان در این مراکز عنوان کرد و گفت: در این مراکز امکان نگهداری زن و شوهری که سالمند، در کنار یکدیگر وجود ندارد.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام با ذکر اینکه از مجموع ۴۹ هزار سالمند استان سه هزار و ۵۰۰ سالمند از خدمات بهزیستی برخوردارند، افزود: از این شمار حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر مددجوی مستمر بگیر و مابقی نیز بصورت موردی از خدمات بهزیستی استفاده می کنند.

وی به طرح ویزیت در منزل سالمندان اشاره کرد وی گفت: در اجرای این طرح که ۳۳۴ نفر از سالمندان زیر پوشش قرار دارند خدمات درمانی مورد نیاز به سالمندان در منزل به آنها ارایه می شود.

کد خبر 24048

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک