دیدار با استاندار

به گزارش روابط عممومی؛عصر امروز سه شنبه ۲۴تیرماه مصادف با چهارمین روز هفته بهزیستی در مراسمی دکتر غفاری_مدیرکل و معاونین ومسئولین این اداره کل با حضور در استانداری با دکتر حق شناس _استاندار گلستان دیدار و گفتگو کردند و ضمن گرامیداشت سی و نهمین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی،طی سخنانی به ارائه گوشه از خدمات و فعالیتهای این سازمان اشاره کردند.

دکتر غفاری در این دیدار صمیمانه با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از۹۰ درصد وظایف سازمان بهزیستی برعهده مراکز غیردولتی است افزود؛ هم اکنون ۲۰هزار پرونده مددجویی به این مراکز واگذار شده است.
وی گفت؛ در حوزه اجتماعی بیش از چهار هزار و ۵۰۰ سرپرست خانوار  تحت پوشش بهزیستی هستند که ۳هزار نفرآنان تحت حمایت بیمه تامین اجتماعی و بیمه روستایی و عشایر قرار دارند.
 ایشان از حمایت یکهزار فرزند چند قلو در استان خبر داد که تا ۶سالگی خدمات دریافت میکنند.
دکتر غفاری همچنین از وجود ۲۴۲ مهدکودک در سراسر استان خبر داد و خاطر نشان ساخت؛بیش از۱۰هزار کودک در این مهدهای کودک خدمات آموزشی دریافت میکنند که از این تعداد ۴۷ مهدکودک در حاشیه شهرها،۷۶مهدکودک در روستاها و مابقی در شهرها هستند که این سازمان علاوه بر تامین یک وعده غذای گرم برای مهدهای کودک حاشیه و روستایی ،برای ۳دهک پایی جامعه کوک هزینه نیز در نظر دارد
مدیرکل بهزیستی در خصوص خدمات معاونت پیشگیری افزود؛۸۴مرکز مشاوره در سطح استان فعال هستند که ۳۹۴هزار نفر در سال گذشته بصورت حضوری و هزار و ۱۲۶ نفر از خدمات مشاوره بهرمند شدند.
در سال گذشته تمامی نوزادان تازه متولد شده  ۱۰۰درصد تحت پوشش طرح غربالگری شنوایی بهزیستی قرار گرفتند که ۵۱ مورد دارای اختلال تشخیص داده شدند که تا کنون ۱۴ مورد آنان برای کاشت حلزون معرفی شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.