مدیر کل بهزیستی ایلام

ایلام | مدیر کل بهزیستی ایلام با ذکر اینکه این اداره کل بتنهایی قادر به ارتقا سلامت اجتماعی جامعه نیست گفت: تحقق این مهم نیازمند همکاری همه ارگانها،مردم و خیرین است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ایلام، زهرا همتی پیش از خطبه های نماز جمعه ایلام از افزایش جمعیت 10هزار نفری مددجویان بهزیستی ایلام از سال گذشته تاکنون خبر داد و افزود: نیمی از این تعداد توانخواهان و نیم دیگر زنان سرپرست خانوارهستند.

وی ادامه داد: با احتساب این تعداد شمار مددجویان بهزیستی ایلام به بیش از 33 هزار نفر افزایش یافت که علت آن حمایت از مددجویان پشت نوبت است.

وی نگهداری ‭‭‭330‬‬‬ نفر از توانخواهان در شش مرکز شبانه روزی و نگهداری ‭‭‭509‬‬‬ نفر در 17 مرکز آموزشی و توانبخشی روزانه را از جمله خدمات ابن دستگاه عنوان کرد.

وی همچنان از افزایش تماسهای مردمی با اورژانس اجتماعی‭‭‭‭‭‭123‬‬‬‬‬‬، مراکز مشاوره حضوری و خط مشاوره ‭‭‭1480‬‬‬ از سال گذشته تا کنون خبر داد و گفت: در این مدت سه هزار و ‭‭‭673‬‬‬ نفر به مراکز ‭‭‭‭‭‭123‬‬‬‬‬‬و 13 هزار و ‭‭‭357‬‬‬نفر به مراکز مشاوره تلفنی و حضوری بهزیستی ایلام مراجعه که بیانگر اعتماد مردم به بهزیستی است.

مدیر کل بهزیستی ایلام از ساماندهی 73 کودک کار، سازش ‭‭‭189‬‬‬ پرونده ارجاعی به مرکز کاهش طلاق، پذیرش 11هزار و ‭‭‭516‬‬‬کودک در مهدها و واگذاری 31کودک به خانواده های متقاضی فرزند خوانده و خانواده های جایگزین خبر داد.

به گفته وی، ‭‭‭195‬‬‬هزار نفر از مردم استان در برنامه های پیشگیری از اعتیاد در سال گذشته شرکت،  ‭‭‭411‬‬‬ فقره وام با اعتبار 70میلیارد ریال برای اشتغالزایی جامعه هدف هزینه شده و بیش از 20هزار کودک نیز در طرح پیشگیری از تنبلی چشم شرکت کرده اند.

همتی همچنین از ارتقا فعالیتهای بهزیستی ایلام در حوزه های مختلف، کسب رتبه سوم کشور توسط اداره کل بهزیستی ایلام در حوزه معاونت توسعه پیشگیری و فرهنگی، کسب رتبه برتر کشور در حوزه فعالیتهای فرهنگی و انتخاب بهزیستی ایلام به عنوان دستگاه برتر در حوزه نماز طی یکسال گذشته تاکنون خبر داد.

وی در پایان از همراهی رییس سازمان بهزیستی کشور، استاندار و معاونان برای حمایت از بهزیستی ایلام به منظور ارتقا فعالیتها و وظایف مربوطه برای دستیابی و تحقق اهداف دولت تدبیر و امید قدردانی کرد.

22تا 28تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است.

پایان/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.