موسسات پیشگیری

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه یادآور شد: کار موسسات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی موجب می شود که چهره شهر و استان ما زیباتر باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه، دکتر فاطمه رضوان مدنی  در جلسه هم اندیشی نمایندگان موسسات تحت نظارت امور پیشگیری، اظهار داشت: خدمات ارائه شده در موسسات شامل پیشگیری از اعتیاد و کاهش آسیب‌های اجتماعی است که تاکنون شاهد عملکرد خوب و مناسبی در سطح استان بوده‌ایم.

وی افزود: زیباتر شدن چهره شهر، انگیزه معنوی فعالان این حوزه را مضاعف می‌کند و تلاش اداره کل بهزیستی حمایت مادی و معنوی از موسسات است، چراکه هدف این موسسات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح سلامت رون افراد جامعه در رده‌های سنی مختلف از طریق آموزش دوره مهارت‌های زندگی است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه اعتیاد منشاء و عامل ایجاد بسیاری از آسیب‌ها و معضلات است، ادامه داد: در زمینه بحث درمان و کاهش آسیب‌ها مراکز مختلفی از جمله سه مرکز سرپناه شبانه برای ریشه‌کن کردن کارتون خوابی و کاهش آسیب‌های جدی در این زمینه وجود دارد.

در ادامه  معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: تعداد ۵۰ موسسه پیشگیری از اعتیاد و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی زیرنظارت بهزیستی فعال هستند.

فرحناز محمدی همچنین از رایزنی با مسئولان سازمان بهزیستی در خصوص الکترونیکی کردن مستندات موسسات برای کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی در منابع خبر داد.

گفتنی است بهزیستی در بحث اعتیاد سه وظیفه عمده از جمله پیشگیری، درمان و کاهش آسیب و همچنین توانمندسازی و اشتغال بهبودیافتگان را برعهده دارد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.