هزینه کرد منابع مرتبط با «مسئولیت اجتماعی» دستگاه ها شفاف شود

رئیس کل دیوان محاسبات کشور، با حضور در مجتمع شیرخوارگاه حضرت آمنه(س) از بخش های مختلف این مجموعه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی بهزیستی استان تهران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، دکتر سید احمدرضا دستغیب با حضور در مجتمع شیرخوارگاه حضرت آمنه(س) ضمن بازدید از بخش های مختلف این مجموعه از جمله «مجموعه شوق زندگی»، «مرکز مشاوره و مددکاری» و «مرکز تشکل های مردم نهاد» در جریان نحوه ارائه خدمات به کودکان در این مجموعه قرار گرفت.

دکتر دستغیب، همچنین با حضور در محل اورژانس اجتماعی ۱۲۳ استان تهران که در مجتمع قرار دارد، در جریان فعالیت های این مجموعه قرار گرفت.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور طی سخنانی در حاشیه این بازدید، ضمن تاکید بر لزوم تخصیص منابع کافی برای امور توانبخشی و بهزیستی، شفاف سازی در این زمینه را موجب کارایی بیشتر مجموعه های متولی در این حوزه دانست.

وی کمک به اقشار آسیب پذیر را مهم و ضروری عنوان کرد و اظهار داشت: منابع مرتبط با حوزه آسیب های اجتماعی باید با تمرکز در ستادی واحد، سازماندهی شده و به طور دقیق و با اولویت سنجی مصرف شوند.

دکتر دستغیب همچنین منابع «مسئولیت اجتماعی» دستگاه ها، بنگاه ها و شرکت های دولتی و شبه دولتی و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی را مورد اشاره قرار داد و خواستار شفافیت و نظام مندتر شدن هزینه کرد این منابع شد.

مسئولان سازمان بهزیستی که در این بازدیدها دکتر دستغیب را همراهی می کردند، نیز گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه آسیب های اجتماعی و کمبودهای این حوزه ارائه کردند و خواستار ارائه راهکارهای قانونی توسط دیوان محاسبات کشور برای توسعه و تقویت مراکز ارائه خدمات به مددجویان در حوزه های مختلف شدند.

کد خبر 96040

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد