پیام سرپرست بهزیستی به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت

سرپرست بهزیستی استان زنجان ضمن گرامیداشت روز ۱۲ آذر مصادف با ۳ دسامبر  روز جهانی افراد دارای معلولیت متن پیامی به این شرح صادر کرد.

روز جهانی افراد دارای معلولیت با عنوان "باور توانمندی‌ها، نویدبخش دنیای دسترس پذیر" یادآور اراده ها و تلاشهایی است که  معلولین صرف ساخت زندگی بهتر و تولدی دوباره می کنند و در این میان اندیشه های بزرگ یاری بخش آنها هستند. 

این روز از این رو اهمیت دارد که برنامه ریزان جامعه، توانمندی تمامی افراد دارای محدودیت را باور داشته باشند و در یک منطق عدالت‌خواهانه فرصت های برابری برای بروز توانمندی این افراد ایجاد نمایند و تمامی امکانات رفاهی از جمله مبلمان شهری را بر اساس استانداردهای مناسب سازی اماکن و معابر عمومی، برای حضور پررنگ تر این عزیزان در جامعه فراهم نمایند.

برابری و عدم تبعیض از مهمترین شاخصه های مطالبه اجتماعی در راستای حقوق افراد دارای معلولیت است و معلولان بخش انکارناپذیری از افراد جامعه‌اند که دارای حقوق مساوی با افراد عادی در زمینه دسترسی و برخورداری از امکانات و خدمات موجود هستند چرا که هیچ گونه معلولیت و ناتوانی، نافی حقوق شهروندی و انسانی افراد نیست و حمایت از این افراد نیازمند اقدامی جمعی و اجتماعی است.
بهره مندی از تکنولوژی و  فناوری و استفاده از همه امکانات موجود در جامعه به صورت برابر نیز  انتظار به حق نسل جوان افراد دارای معلولیت است؛ و این مهم محقق نخواهد شد، مگر با رفع موانع ساختاری و زیربنایی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و به مدد بهره‌گیری از ابزارهای دسترس ساز و توان‌افزا که فناوری در اختیارمان قرار داده است. 
اینجانب ضمن تکریم و ارج نهادن حقوق معلولین، این روز را به همه افراد دارای معلولیت و خانواده های محترم و صبور آنان تبریک و تهنیت عرض نموده  واز زحمات بی شائبه  پدران و مادران فداکار ،خانواده های مهربان و حامی ،مسئولین و خیرین پشتیبان  معلولین و مددکاران  این عرصه قدردانی نموده و از خداوند منان سعادت و سربلندی آنان را  خواستارم.
 امیدوارم با همت ،تلاش و همکاری دستگاه های اجرایی استان توفیق خدمت صادقانه به این عزیزان نصیبمان گردد.

روح اله خدابنده لو

سرپرست بهزیستی استان زنجان

کد خبر 95899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد