در رسانه| ۶۴ درصد خانوارهای تحت پوشش بهزیستی زنجان مستمری دریافت می کنند

سرپرست بهزیستی استان زنجان گفت: هشت درصد خانوارهای استان زنجان به تعداد ۲۹ هزار و ۹۰۷ خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که از این تعداد ۱۹ هزار و ۲۴ خانوار معادل ۶۴ درصد مستمری بگیر هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، روح اله خدابنده لو در خطبه های پیش از نماز جمعه این استان افزود: بر این اساس ۳۶ درصد مابقی افراد نیز به صورت غیرمستمر از خدمات این اداره کل بهره مند می شوند.

وی اضافه کرد: حدود ۱۸ هزار نفر از افراد دارای معلولیت از ۶۶ مرکز غیردولتی روزانه، شبانه روزی، ویزیت در منزل و مرکز مراقبت در منزل و کلینیک مددکاری و موسسات مردم نهاد در حوزه معلولین و توانبخشی خدمات دریافت می کنند.

این مسوول در خصوص توزیع وسایل کمک توانبخشی بین مددجویان نیز ادامه داد: در ۶ماهه اول سال بیش از یک هزار نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی از لوازم کمک توانبخشی شامل لوازم بهداشتی، ویلچر، سمعک، باتری سمعک، عصای نابینایان، ارتز و پروتز، دستگیره کمکی، تشک مواج و غیره استفاده کردند.

وی اظهار داشت: تعداد مددجویان نگهداری شده در مراکز شبانه روزی ۷۸۹ نفر است و به ازای هر توانخواه نیازمند مقیم در مراکز شبانه روزی توانبخشی، بر اساس درجه ارزشیابی مرکز و بصورت ماهانه به عنوان کمک هزینه پرداخت می شود.

خدابنده لو افزود: طبق برنامه ریزی ها امسال ۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای خرید سمعک مورد نیاز گروه های هدف در نظر گرفته شده است و افراد می توانند در صورت بروز مشکل مراجعه و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

وی در خصوص تامین ویلچر برقی مورد نیاز نیز گفت: این وسیله برای افراد واجد شرایط در اولویت قرار گرفته و تلاش می شود با تامین منابع این کار مهم انجام گیرد.

این مسوول ابراز امیدواری کرد که در سفر آینده رییس جمهور به استان بخشی از کمبودهای بهزیستی برطرف شود.

کد خبر 95773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد