افراد دارای معلولیت از فرصت های  استخدامی  استفاده کنند

سرپرست بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه افراد دارای معلولیت از فرصت استخدامی  استفاده کنند، گفت: ثبت نام آزمون استخدامی با یک هزار و ۷۶۵ ظرفیت استخدامی در مشاغل اختصاصی سازمان بهزیستی کشور صورت می گیرد که این استخدام در کل کشور بیش از چهار هزار نفر خواهد بود که  سهمیه سه درصد افراد دارای معلولیت نیز در آن لحاظ شده است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان دکتر روح اله خدابنده لو در میزگرد خبری در خبرگزاری ایرنا، اظهار کرد: این آزمون برای مشاغل کارشناس امور بهزیستی، کارشناس امور توانبخشی و کودک یار از ۵ آذرماه در یازدهمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی کشور آغاز و تا ۱۳ آذرماه ادامه خواهد داشت. تاریخ برگزاری آزمون کتبی ۸ دی ماه سال جاری و تاریخ اعلام نتیجه ازمون یاد شده اواخر دی ماه است. علاقه مندان برای جذب در سازمان بهزیستی و شرکت در آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی می توانند در سایت آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس hrtc.ir ثبت نام کنند.
وی ادامه داد: ۱۸ هزار و ۸۷۳ مددجو را در حوزه توانبخشی تحت پوشش داریم و ماهانه به ۱۶ هزار و ۴۸۸ نفر از آنها بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال مستمری پرداخت می‌کنیم.
خدابنده لو افزود:  ۱۵۰ تا ۱۶۰ ماموریت برای این سازمان تعریف شده است افزود: سازمان بهزیستی سازمانی است دانش محور و تخصصی در ارائه خدمات پیشگیری ، اجتماعی و توانبخشی با رویکرد بهره مندی مشارکت عمومی و توانمند سازی با توجه ویژه به کودکان ، زنان ، معلولین و سالمندان ، نقشی موثر در ارتقای سلامت ریا، کیفیت و رفاه اجتماعی آحاد جامعه ایفاء می کند .
این مقام مسئول با اشاره به اینکه بر حسب مصوبه مجلس شورای اسلامی امسال نیز حق پرستاری و یارانه مراکز غیردولتی توانبخشی ۴۰ درصد افزایش یافت، یادآور شد: بر اساس این تصویب نامه افراد دارای آسیب نخاعی و افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید از حمایت حق پرستاری به مبلغ دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بهره مند می شوند.
وی در خصوص خدمات توانبخشی در منزل برای افراد دارای معلولیت گفت: به ازای هر فرد معلول تحت پوشش سازمان و براساس نوع، شدت معلولیت و نیاز به هر نوع خدمت تخصصی، سه نوع خدمت فیزیوتراپی، کاردرمانی، روانشناسی، گفتاردرمانی، پرستاری، مددکاری و ویزیت پزشک به افراد دارای معلولیت نیز ارائه می‌شود.
خدابنده لو یادآور شد: بهزیستی استان درصدد خدمت رسانی بهینه به جامعه هدف است و بازتاب فعالیت های بهزیستی از طریق رسانه های محلی و رسمی به شناخت و آشنایی بیشتر مردم با فعالیت ها و ماموریت های بهزیستی منتهی می شود.

کد خبر 95628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد