19هزار و 945 زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی، دوره آموزشی به‌روزرسانی طرح مداخلات مددکاری اجتماعی در مراقبت از خانواده‌های تحت پوشش در سه روز متوالی در مشهد برگزار شد. در این دوره آموزشی 38 نفر از کارشناسان مسئول دفتر توانمندسازی خانواده و زنان و کلینیک‌های مددکاری استان‌های کرمان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان و خراسان رضوی حضور داشتند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی در این دوره آموزشی، گفت: 19هزار و 945 زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی هستند که باتوجه به بعد خانوار و فرزندان تحت تکفل آنها که از حمایت‌های بهزیستی برخوردار می‌شوند، جمعیتی بالغ بر 58هزار و 835 نفر تحت پوشش قرار می‌گیرند. یکی از سیاست‌های بهزیستی بهره‌مندی از ظرفیت‌های دولتی وغیر دولتی به منظور  افزایش و ارتقاء توانایی‌ها و مهارت‌های زیستی، روانی، اجتماعی و کیفیت زندگی جمعیت هدف  در راستای بهبود معیشت و در نهایت توانمندسازی  زنان سرپرست خانوار است و برای این منظور باید در وهله اول شاغلین و کارمندان در این مجموعه که در ارتباط مستقیم با مددجویان هستند مجهز به دانش و تخصص روز باشند و همواره مهارت‌های خود را مورد بازبینی و در نهایت ارتقاء قرار دهند.

دکتر مسعود فیروزی افزود: در حوزه زنان سرپرست خانوار تاکید بر ارائه خدمات تخصصی به گروه سنی 18تا 50 سال است که بتوان آنها را بازتوان کرد. زمانی که مددجو ضمن استفاده از حمایت‌های اقتصادی نظیر دریافت مستمری و... از خدمات روانشناسی و مددکاری نیز برخوردار شود به مرحله بازتوانی اجتماعی و روانی نیز دست خواهد یافت. تکریم و صیانت از زنان سرپرست خانواراز طریق توانمندسازی آنها محقق خواهد شد. توانمندسازی در پیشرفت زنان، کاهش نابرابری و بهبود سبک زندگی آنها نقش بسزایی ایفا می‌کند. امروزه درک و به کارگیری استراتژی توانمندسازی یک آرمان آشکاربرای ارتقاء سلامت روان و تحقق عدالت اجتماعی است.

کد خبر 95156

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد