مدیرکل بهزیستی استان البرز با فرماندار شهرستان فردیس دیدار کرد

مدیرکل بهزیستی استان البرز به همراه کلیه معاونین ستادی و رئیس بهزیستی شهرستان فردیس با حضور در فرمانداری فردیس ضمن دیدار با خداداد کاشفی فرماندار این شهرستان درخصوص بررسی وضعیت و حل مشکلات جامعه هدف بهزیستی به گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز؛در این جلسه وجیهه محمدی فلاح مدیرکل بهزیستی استان البرز با تقدیر از نگاه ویژه فرماندار شهرستان فردیس به سازمان بهزیستی ، ضمن ارائه گزارشی جامع از اقدامات و عملکرد بهزیستی استان، بر نقش بهزیستی در پیشگیری و مهار آسیب‎های اجتماعی و حمایت از افراد دارای معلولیت تأکید کرد.

وی افزود: سازمان بهزیستی مهمترین نهاد حمایتی و اثر گذار در راستای حمایت از اقشار خاص و آسیب پذیر جامعه می باشد که تنها می‌توان با حمایت و تعاملات سازنده مسئولین استانی و شهرستانی شاهد رقم خوردن اتفاقات بسیار مهم و با ارزش در زمینه گسترش رفاه اجتماعی و خدمات به جامعه مظلوم تحت پوشش بهزیستی باشیم.

مدیرکل بهزیستی در این دیدار ضمن مطرح کردن مشکلاتی همچون چارت تشکیلاتی بهزیستی شهرستان فردیس و ناکافی بودن نیروی انسانی در بهزیستی این شهرستان افزود: ناترازی منابع در استان البرز مشکلات عدیده ای را برای ما به وجود آورده است که البته باید با تبادل اطلاعات،همکاری و هم افزایی بین بخشی چالش ها و مشکلات را به حداقل برسانیم ، زیرا معتقدیم تعامل سازنده بین دستگاهی تاثیر چشمگیری بر سرعت و کیفیت ارائه خدمات به جامعه هدف بهزیستی دارد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز با اشاره به بحث مناسب سازی اماکن و معابر عمومی گفت: انتظار داریم کمیته مناسب سازی شهرستان به عنوان کمیته ای که وزارت کشور رئیس و بهزیستی دبیر آن است در شهرستان فردیس با همت جنابعالی همچنان مانند گذشته بصورت منظم و منسجم تشکیل شود و با توجه به پتانسیل جنابعالی امیدواریم در طول دوره مدیریتی شما شاهد رشد بسیار قابل توجهی در این امر خطیر باشیم‌.

محمدی فلاح با اشاره به اعتبارات عمرانی شهرستان از فرماندار این شهرستان درخواست نمود در امر اعتبارات اداره بهزیستی شهرستان ویژه دیده شود و افزود:موضوع دیگر شورای مشارکت های مردمی و بحث هدایت خیرین به سمت بهزیستی است که نیازمند الطاف و تلاش های حضرتعالی است و همچنین تشکیل منظم جلسات این شورا در فرمانداری و به ریاست فرماندار محترم می تواند نتیجه مناسب و بازخوردی که مدنظر هست را به همراه داشته باشد.

در ادامه جلسه خداداد کاشفی فرماندار شهرستان فردیس ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی به مدیرکل بهزیستی استان و هیئت همراه وی،گفت: شهرستان فردیس مشکلات و آسیب های زیادی دارد که تلاش های مضاعف و دلسوزانه مدیران را می طلبد.

خداداد کاشفی اظهار داشت: جدای از مشکلات کلان و فقر سرانه های موجود مشکلات خرد مردم نیز در شهرستان بالاست.

وی با اشاره به ملاقات های مردمی که روزهای سه شنبه برگزار می شود، بیان کرد: بیشتر مسائلی که مطرح می شود در حوزه بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) است.

نماینده عالی دولت در شهرستان فردیس تشریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور مشکلات معیشتی مردم زیاد است و کار مضاعف اداره بهزیستی و کمیته امداد را می طلبد.

این مقام مسئول خواستار شد: مخاطبان و مراجعان اداره بهزیستی افراد خاصی هستند بنابراین ارائه خدمت به این عزیزان نیازمند فرهنگ سازمانی ویژه‌ای است.

کاشفی اذعان داشت: این مجموعه باید با رعایت اخلاق حرفه ای و حوصله ی بالا در رفع مشکلات جامعه هدف اقدام کند.

کاشفی با اذعان بر اینکه تأمین منابع مالی به تنهایی پاسخگوی نیازهای جامعه هدف اداره بهزبستی نیست، اشاره کرد: باید رویکردی تحولی اتخاذ و راه‌های دیگر تأمین منابع مالی را پیدا و تعریف کرد.

وی معتقد است: تنها با تکیه بر منابع مالی دولتی نمی‌توان پیش رفت و نیاز به جلب و جذب مشارکت‌های مردمی ضروری است.

در حوزه‌های دیگر مانند توانمندسازی، کمک به اداره زندگی مددجویان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید رویکرد تحولی و راهکارهای جدید اتخاذ کرد.

فرماندار تاکید کرد: ظرفیت کمپ های ماده ۱۶ و مرکز نگهداری کوکان کار باید توسعه و افزایش یابد.

وی با اعتقاد بر اینکه سرقت های خرد و ناهنجاری های کوچک در شهرستان با ایجاد کمپ و مرکز نگهداری به حداقل خواهد رسید: افزود: ما نباید در شهرستان معتاد متجاهر و متکدی داشته باشیم.

کد خبر 91361

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد