سامانه های الکترونیکی در دسترس مددجویان بهزیستی است

سرپرست بهزیستی استان زنجان گفت: کلیه مددجویان تحت پوشش بهزیستی می توانند بدون مراجعه به مراکز و مددکاران  آخرین وضعیت خدمات دریافتی خود را در بستر دولت همراه USSD استعلام کنند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان دکتر روح اله خدابنده لو در خصوص نحوه استفاده از این سامانه گفت: جهت استفاده از این سامانه فرد با تلفن همراه خود می تواند یکی از شماره های *۴*۱۲۳#  و یا  *۴۴*۱۲۳#  را شماره گیری کرده و سپس آخرین وضعیت مستمری، خدمات دریافتی، وضعیت کمیسیون پزشکی را مشاهده کند.

وی افزود: در این سامانه تاریخ و مبلغ آخرین مستمری ثبت شده، اطلاعات آخرین درخواست مستمری، کسورات مستمری و ثبت درخواست نوبت کمیته توانبخشی و تغییرات مرتبط با شماره حساب مستمری، ثبت و تغییر کدپستی محل اقامت در اختیار متقاضی قرار می گیرد.

این مقام مسئول در خصوص مشاهده خدمات کمیسیون پزشکی بهزیستی در این سامانه گفت: در بخش کمیسیون پزشکی نیز در صورت ثبت کمیسیون پزشکی برای فرد، دسترسی به تاریخ کمیسیون، نوع معلولیت و نیاز به صدور کارت معلولیت فراهم شده است.

وی افزود: در بخش استعلام خدمات نیز در صورت دریافت کمک مالی و یا کمک غیرنقدی، تاریخ، مبلغ و زمان آن به نمایش گذاشته می شود.

سرپرست بهزیستی هدف از راه اندازی این سامانه را پایش مستمر خدمات و وضعیت جامعه هدف بهزیستی توسط خود مددجویان و همچنین از طریق بهزیستی عنوان کرد و گفت: از جمله مزایای این طرح تکریم ارباب رجوع، سهولت در خدمت رسانی به مردم، افزایش رضایت شهروندان، کاهش چشمگیر استفاده از کاغذ و بایگانی فیزیکی، و... و. است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا این اداره کل نیز با فراهم نمودن زیرساختهای لازم جهت دسترسی به سامانه فوق و همچنین آموزشهای لازم به متولیان تعیین شده در هر حوزه  اقدام به استفاده از سامانه مذکور کرده است و بهره برداری از این سامانه در ادارات ستادی و شهرستانها فراهم گردیده و  در حال خدمت رسانی است.

گفتنی است مددجویان تحت پوشش و عموم شهروندان می توانند جهت اطلاع از آخرین اخبار بهزیستی استان زنجان به سایت zanjan.behzisti.ir  و کانال پیام رسان بله به آدرس https://ble.ir/newsbehzisti مراجعه نمایند.

کد خبر 91214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد