تفاهم نامه همکاری بین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و اداره کل بهزیستی استان تهران امضا شد

 در راستای فراهم نمودن زمینه های همکاری مشترک در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و علمی در جهت پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با هدف افزایش امنیت اجتماعی، سلامت روان شهروندان در جامعه با بهره گیری از ظرفیت و توانمدی های موجود بین فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ و بهزیستی استان تهران تفاهم نامه ای امضا شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره‌ کل بهزیستی استان تهران،با توجه به گستردگی جوامع و رشد جمعیت، افزایش احساس امنیت اجتماعی بیش از هر چیز مستلزم تعامل میان سازمان های مسئول و بهره گیری متقابل از ظرفیت و توانمندی های موجود در راستای ارتقاء سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است. به منظور تحقق این هدف، فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و اداره کل بهزیستی استان تهران در نظر دارند در سایه همکاری های اجتماعی و فرهنگی در حوزه کنترل و کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی و همچنین ارتقاء احساس امنیت اجتماعی در جامعه گام بردارند.  
در این راستا با هدف کلی  فراهم نمودن زمینه های همکاری مشترک در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و علمی در جهت پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با هدف افزایش امنیت اجتماعی، سلامت روان شهروندان در جامعه با بهره گیری از ظرفیت و توانمدی های موجود بین فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ و بهزیستی استان تهران تفاهم نامه ای امضا شد.
در این تفاهم نامه که به امضای سرتیپ دوم پاسدار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی تهران بزرگ و محمد نصیری مدیر کل بهزیستی استان تهران با حضور سرهنگ علی همه‌خوانی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، سرهنگ مهراب شادی جانشین معاونت اجتماعی و رئیس مددکاری فاتب، سرهنگ حمیدرضا براتی رئیس اداره افکار عمومی معاونت اجتماعی فاتب، علیرضا محمدی معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی استان تهران و محمدرضا بشیری مدیر روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان تهران در ستاد فرماندهی انتظامی استان تهران به امضا رسید، موارد ذیل طی پنج بند مورد توافق قرار گرفت.
۱-  همکاری دو سازمان در زمینه های علمی و پژوهشی، تـالیف کتب، نشریات علمی با موضوعات کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در چارچوب اهداف و سیاست های مورد توافق طرفین.
۲-  برگزاری نشست های علمی و تخصصی مشترک، همایش ها و میزگردهای علمی در حوزه بررسی مشکلات و آسیب های اجتماعی.
۳-  تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه اجرای برنامه های مداخله ای، پیشگیرانه در زمینه آسیب ها و ارتقاء سلات روانی اجتماعی.
۴-  استفاده از ظرفیت و توانمی های دو سازمان در مناسبت های ویژه سال و در برنامه های فرهنگی و اجتماعی.
۵-  هماهنگی در خصوص ارتباط بی سیم و آنلاین پیرامون تبادل اطلاعات در موضوعات مختلف از جمله معتادین متجاهر و کودکان بی سرپرست و موارد مشابه.

نصیری در توضیح یکی از بزرگترین مشکلات پیش روی بهزیستی تهران گفت: معضل بزرگ این سازمان شناسایی افراد بی هویت و مجهول الهویه است.
وی با اشاره به پذیرش۲۲۰۰۰ هزار مددجو در مراکز شبانه روزی استان تهران اظهار داشت از این بین بیش از ۶ هزار نفر فرد مجهول الهویه در این مراکز اسکان دارند و تحت حمایت و  خدمات رسانی سازمان بهزیستی هستند که در این خصوص بهزیستی نیاز بسیار زیادی برای حمایت قضایی در شناسایی و احراز هویت این افراد دارد.

از اینرو پس از شناسایی این افراد امکان برقراری بیمه و تخصیص یارانه نیز برای ایشان فراهم خواهد شد و بار بسیار زیادی را از دوش سازمان بهزیستی برخواهد داشت.

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در حل این مشکل برای تعیین هویت با همکاری اداره تشخیص هویت و سو پیشینه فاتب و سازمان بهزیستی استان تهران خبر داد.
در پی امضای این تفاهم نامه، دو طرف بر بالا بردن سطح همکاری ها تاکید کردند.

کد خبر 89979

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد