در رسانه| ۲۷۶ کودک کار در اردبیل راهی مدرسه می‌شوند

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: امسال ۲۷۶ کودک کار و خیابانی در اردبیل راهی مدرسه می‌شوند.

حامد رضایی گفت: کودکان کار و خیابانی در سال‌های گذشته از تحصیل مناسب و شایسته محروم ماندند که ما با شناسایی و ساماندهی این کودکان سعی کردیم از ظرفیت خیرین، نهادها و مؤسسات خیریه برای ادامه تحصیل و تأمین نیازمندی آنها استفاده کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل می گوید: در این طرح سعی بر این است تا هزینه‌های تحصیلی و سایر نیازمندی‌های آنها تأمین و به حساب خانوارها پرداخت شود تا امکان ادامه تحصیل کودکان کار و خیابانی فراهم آید.

به گفته او، در این زمینه با همکاری آموزش و پرورش و مجموعه‌های حمایتی و خیریه سعی بر این است تا نیازمندی این دانش‌آموزان به نحوی تأمین شود تا دغدغه ادامه تحصیل و تأمین معاش خانواده را نداشته و با خیال راحت بتوانند در فرآیند تحصیلی قرار بگیرند.

رضایی افزود: بهزیستی نیز در حوزه وظایف و اختیارات خود حمایت‌های همه‌جانبه را از این کودکان انجام می‌دهد تا به تناسب شناسایی استعداد آنها در کنار تحصیل، سایر امکانات نیز برای این کودکان فراهم آید.

او در ادامه تصریح کرد: مؤسسه مهرانه با اقدامی مناسب و برگزاری این جشن سعی کرده تا در گام نخست بخش عظیمی از نیازمندی این کودکان کار و خیابانی را در آستانه شروع سال تحصیلی تأمین کرده و به نوعی امیدواری و نشاط را در بین این کودکان فراهم کند.

رضایی گفت: بهزیستی تلاش می‌کند تا بستر حمایت‌های همه‌جانبه را اعم از ارائه مشاوره‌های تحصیلی و خانوادگی برای این کودکان فراهم کرده و والدین آنها را مجاب به ادامه تحصیل این کودکان و نوجوانان بکند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل می گوید: با اقدام خوبی که با هدف ساماندهی و نظم‌بخشی به این کودکان کار و خیابانی انجام شده ما کمترین آسیب را در این گروه‌های سنی شاهد هستیم و قطعاً ادامه این حمایت‌ها می‌تواند مؤثر و راهگشا در ادامه زندگی آنها باشد.

کد خبر 89839

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد