برنامه آگاه سازی از معلولیتها ویژه سالمندان در بهزیستی بوشهر برگزار شد

کارگاه آموزشی توجیهی برنامه آگاه سازی از معلولیتهای دوران سالمندی با حضور مهرناز اسکندری معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان ویژه تسهیلگران در سالن اجتماعات شهید حاج قاسم سلیمانی استان برگزار شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان بوشهر در ابتدای این کارگاه مهرناز اسکندری معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان هدف اصلی از اجرای این برنامه را  تغییر نگرش و افزایش آگاهی به افراد 45 تا 60 سال به عنوان میانسال و 61 تا 85 سال به عنوان سالمند و ارائه خدمت به این افراد عنوان کرد.

اسکندری  با بیان اینکه در این برنامه  7 عنوان به صورت TOT (تمرکز بر تربیت آموزشگر) گنجانده شده است، افزود: آرتروز، پوکی استخوان، بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی، دیابت و سقوط ودمانس از جمله مباحث آموزشی در این برنامه است.

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان تصریح کرد:  در این طرح تعداد 2600 نفر تحت پوشش این برنامه خواهند گرفت.

مهرناز اسکندری در پایان یادآور شد: در این کارگاه  تسهیل گران آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت و در دستگاه های اجرایی برای افراد میانسال، کانون بازنشستگان، زنان سرپرست خانوار، مراکز سالمندی این برنامه را اجراخواهند کرد.

در ادامه یونس سلیمی و مهرنوش بهادری مدرسان این دوره آموزشهای لازم در خصوص دیابت، سقوط، دمانس، سکته مغزی، بیماری های قلبی، آرتروز و مهارت های فعالیت گروهی را به تسهیلگران شرکت کننده در این دوره ارائه دادند.

لازم به ذکر است این کارگاه به مدت سه روز توسط دفتر پیشگیری از معلولیتهای اجتماعی معاونت امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان از تاریخ 26 تا 28 شهریور ماه سال جاری دائر خواهد بود.

کد خبر 89610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد