گلپایگان| نشست خبری سرپرست اداره بهزیستی شهرستان با اصحاب رسانه

سیده فاطمه قائمی سرپرست اداره بهزیستی شهرستان در نشست خبری با خبرنگاران که با حضور کارشناس مسئولین حوزه های پیشگیری، توانبخشی، اجتماعی و مشارکتهای مردمی برگزار شد ضمن بیان اهم فعالیتهای این اداره و برنامه‌های پیش بینی شده در هفته بهزیستی به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی گلپایگان، سرپرست اداره بهزیستی گلپایگان در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهارداشت: اداره بهزیستی شهرستان گلپایگان برای مردم و به زیستن در چهار حوزه  اجتماعی، توانبخشی، پیشگیری و مشارکتهای مردمی در راستای ارتقاء سلامت بالندگی و صیانت جامعه،کاهش آسیب ها و توانمندسازی جامعه تلاش می کند.

سیده فاطمه قائمی افزود: حدود ۴۰۰ پرونده در حوزه اجتماعی؛  شامل زنان سرپرست خانواده و خانواده‌هایی که سرپرست خانواده آنها دچار معلولیت  است  و نزدیک به ۱۸۰۰ پرونده توانبخشی داریم که به آنها خدمات مختلف یارانه ای، توانبخشی و آموزشی داده می شود.

وی گفت: مرکز ویژه ایزوله دختران کم توان ذهنی و جسمی بالای ۱۵ سال در طبقه فوقانی مرکز سالمندان امام سجاد(ع) به دخترانی که از لحاظ جسمی و ذهنی دچار مشکل هستند به صورت شبانه روزی خدمت رسانی می کند.

قائمی با اشاره به اینکه این مرکز ظرفیت پذیرش ۵۰ نفر مراجعه کننده را دارد افزود: اکنون دختران کم توان جسمی و ذهنی بالای ۱۵سال از سراسر استان در این مرکز نگهداری و به آنان خدمت رسانی می شود.

سرپرست اداره بهزیستی گلپایگان گفت: در حوزه توانبخشی این شهرستان دارای یک مرکز شبانه روزی سالمندان، یک مرکز روزانه اوتیسم و سه  مرکز روزانه ویژه توانخواهان ذهنی است که این مراکز با دریافت یارانه از سازمان بهزیستی خدمات و آموزشهای لازم را به توانخواهان ارائه می نمایند.

قائمی مهمترین نیاز شهرستان گلپایگان و همچنین شهرستانهای غرب استان را ایجاد یک مرکز درمان و نگهداری بیماران اعصاب روان دانست و ابراز امیدواری کرد با کمک مسئولین و خیرین این نیاز مهم این منطقه از استان برآورده شود.

وی فعالیت مرکز شبانه روزی نگهداری کودکان بی سرپرست، اورژانس اجتماعی، مرکز سرپایی ترک اعتیاد و شش مرکز مشاوره را از دیگر ظرفیت های بهزیستی شهرستان گلپایگان اعلام کرد.

وی اضافه کرد: برای اشتغال جامعه هدف بهزیستی اعتبارات خوبی در سال ۱۴۰۲ پیش بینی شده است  و در هفته بهزیستی ۴۸ طرح اشتغال با پرداخت تسهیلات به مبلغ ۷۲/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال و یک واحد مسکونی مددجویی در شهرستان با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح گردید.

قائمی پرداخت حق بیمه کارفرمایی و خویش فرمایی را یکی دیگر از اقدامات واحد اشتغال عنوان کرد و افزود: کارفرمایان می توانند با استخدام مددجویان تحت پوشش بهزیستی از خدمات بیمه ای و تسهیلات سازمان بهزیستی بهره مند شوند.

سرپرست اداره بهزیستی گلپایگان همچنین گفت: سال گذشته در واحد مشارکتهای مردمی توسط خیرین و مراکز غیر دولتی و خیریه کمکهای قابل توجهی جمع آوری شده و ضمن قدردانی از خیرین ادامه کمک ها به این نهاد مردمی برای خدمت رسانی بهتر به مددجویان تحت حمایت بهزیستی را خواستار شد.

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان گلپایگان در ادامه گفت: یکی از مهمترین حوزه های این اداره حوزه پیشگیری است که در خصوص کاهش معلولیتها جهت کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی و اعتیاد  فعالیتهای گسترده ای  از برگزاری دوره های آموزشی و خدمات مشاوره را انجام می دهد.

لارم به ذکر است: این نشست خبری کارشناس مسئولین حوزه ها هم پاسخگوی سوالات خبرنگاران بودند.

گلپایگان| نشست خبری سرپرست اداره بهزیستی شهرستان با اصحاب رسانه

گلپایگان| نشست خبری سرپرست اداره بهزیستی شهرستان با اصحاب رسانه

گلپایگان| نشست خبری سرپرست اداره بهزیستی شهرستان با اصحاب رسانه

گلپایگان| نشست خبری سرپرست اداره بهزیستی شهرستان با اصحاب رسانه

گلپایگان| نشست خبری سرپرست اداره بهزیستی شهرستان با اصحاب رسانه

کد خبر 85063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد