در رسانه | ٣۴ واحد مسکن مددجویی به مددجویان بهزیستی قزوین تحویل داده می‌شود

قزوین- مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: همزمان با هفته بهزیستی ۳۴ واحد مسکن مددجویی به مددجویان این سازمان در قزوین تحویل داده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر علی دهباشی پور ظهر شنبه در نشست خبری که همزمان با هفته بهزیستی در سالن جلسات اداره کل بهزیستی استان قزوین برگزار شد اظهار کرد: در استان قزوین ۵ خانواده وجود دارند که سرپرستی ۵ کودک معلول را به عهده گرفته‌اند و چهار خانواده دیگر هم در صف انتظار برای پذیرش این کودکان هستند.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: دغدغه این خانواده‌ها نه تنها فرزندآوری که تربیت صحیح و بازگرداندن این کودکان به جامعه است و ما خوشحالیم که چنین خانواده‌هایی در استان حضور دارند.

وی با اشاره به این موضوع که در سطح کشور از خانواده‌هایی که کودکان معلول را به فرزندی پذیرفته‌اند تقدیر خواهد شد گفت: علاوه بر این موضوع برپایی توان نمایشگاه توانمندی‌های افراد مددجوی تحت پوشش بهزیستی، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی با حضور مدیران مددجویان و افراد عادی، دیدار با امام جمعه محترم، عقد تفاهم‌نامه با ادارات و سازمانها از جمله صندوق قرض‌الحسنه مهر ایران برای ارائه تسهیلات و معاونت بهداشت سپاه به منظور استفاده از خدمات دندان پزشکی برای معلولان، تقدیر از مدال آوران پارالمپیک و … از جمله برنامه‌های ما در این هفته است.

این مسئول گفت: شعار امسال سازمان بهزیستی «برای مردم برای به زیستن» است و در همین راستا تلاش می‌کنیم بین مردم اثرگذار باشیم چرا که هنوز جامعه نیاز دارد نسبت به افراد دارای معلولیت تغییر نگرش داشته باشد.

دهباشی پور مطرح کرد: در حال حاضر ۷۰۰۰ نفر در مراکز بهبودی از اعتیاد در استان حضور دارند و در قزوین ١۵ کمپ ترک اعتیاد ماده ١۵ و ٢ کمپ ماده ١۶ برای آقایان و خانم‌ها داریم.

وی افزثد: ترک کردن و رهایی از دام اعتیاد مسئله مهمی است اما بازپروری پس از آن نقش بسزایی دارد از همین رو اشتغال پایدار برای افرادی که از دام اعتیاد رها شده‌اند برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد لذا در همان زمان که این افراد در کمپ‌ها به سر می‌برند زمینه اشتغال برای آنها باید فراهم شود و ما از طریق تسهیلات دادن به کمپ‌ها زمینه‌های لازم را ایجاد می‌کنیم چرا که علاوه بر خواست ما این مسئله جز موضوعات جدی پیگیری در دست دادستان محترم قزوین است.

با اشاره به خدمات بهزیستی به مددجویان عنوان کرد: در هفته بهزیستی ۳۴ مسکن مددجویی به مددجویان سازمان بهزیستی استان قزوین تحویل داده خواهد شد، علاوه بر آن ودیعه مسکن نیز وجود دارد که سهم بهزیستی در سال جاری ۳۰ میلیارد تومان بوده است و در بخش‌های مختلفی به سازمان تزریق می‌شود.

وی با بیان این موضوع که هر مددجو به صورت ماهانه بین ۶۳۰ تا ۷۵۰ هزار تومان مستمری دریافت می‌کند اظهار کرد: این مبلغ برای رفع نیازهای مددجویان مبلغ بسیار کمی است و این مسئله را هم باید در نظر گرفت که بسیاری از مددجویان ما برای تهیه داروهای خود با مشکل روبرو هستند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین با گلایه از برخی رفتارها با مددجویان بهزیستی گفت: در برخی از کیس ها دیده می‌شود که پزشکان به مددجویان توصیه می‌کنند که برای انجام امور مربوط به درمان خود به بخش خصوصی مراجعه کنند که پرداخت هزینه‌های آنها در بخش خصوصی گاهی عملاً انجام پذیر نیست.

دهباشی پور در خاتمه یادآور شد: سال گذشته از طریق مولدسازی ۱۸ میلیارد تومان اعتبار به دست آورده‌ایم.

کد خبر 84290

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد