در رسانه| صاحبخانه شدن ۶۶۰ مددجوی بهزیستی آذربایجان شرقی

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی، از تامین مسکن ۶۶۲ مددجوی استان خبر داد.

فرگل صحاف در گفتگو با خبرنگار فارس در تبریز، ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته بهزیستی، با بیان اینکه بیش از ۱۴۲ میلیارد تومان (کمک بلاعوض) در زمینه مذکور در سال گذشته هزینه شده است، اظهار داشت: ۱۵۵ واحد از این واحدها مختص خانواده های دارای دو عضو معلول  شهری و روستایی و ۵۰۷ واحد نیز مختص به سایر اقشار تحت پوشش می باشد که علاوه بر کمک هزینه بلاعوض توسط بهزیستی و سایر ارگانها، کمک هزینه انشعابات و تسهیلات بدون کارمزد نیز به آنان اعطا شده است. در ضمن به تعداد ۷۰ نفر به مبلغ  ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ساخت و ودیعه مسکن پرداخت شده است. 

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی توانمندسازی مددجویان را از اهم ماموریت های بهزیستی خواند و در ادامه گفت: اشتغال زایی بخش اعظمی از توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی است و سازمان بهزیستی فعالیت‌ها و اقدامات متنوعی در نظر گرفته است  که پرداخت تسهیلات اشتغال زایی، کمک هزینه بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی و کمک هزینه ارتقای کارآیی معلولین از اهم این برنامه‌ها می باشد و این اداره کل در امتداد سیاست های سازمان در سال گذشته با پرداخت ۶۱۷۸ مورد تسهیلات اشتغال زایی به ارزش ۴۲۳ میلیارد تومان، ۴۲۲۵ مورد کمک هزینه بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی نیازمندان و معلولان به ارزش ۲۷۳ میلیارد ریال و ۴۹۵ مورد کمک هزینه ارتقای کارایی معلولین به ارزش ۳۵ میلیارد ریال از استان‌های پیشرو در زمینه توانمندسازی مددجویان می باشد.

صحاف خیران را پشتوانه بهزیستی و یاور مددجویان بهزیستی خواند و با بیان فرهنگ والای خیر جمعی در استان ابراز داشت: خیران استان آذربایجان شرقی همواره یار و یاور مددجویان بهزیستی بوده اند و بهزیستی استان در مشارکت‌های مردمی همواره پیشتاز می باشند به طوری که خیران استان در سال گذشته بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان مشارکت مردمی  اعم از نقدی، غیرنقدی و خدماتی به مددجویان بهزیستی داشتند. 

صاحبخانه شدن 660 مددجوی بهزیستی آذربایجان شرقی

*برای مردم - برای به زیستن

مدیرکل بهزستی آذربایجان شرقی همچنین ضمن تشریح برنامه های هفته بهزیستی سال ۱۴۰۲ از شعار هفته گرامی داشت بهزیستی با عنوان "برای مردم - برای به زیستن " خبر داد.

وی هفته بهزیستی را فرصت مناسبی برای اهداف و ماموریت های سازمان و ارائه گزارش عملکرد دانست و ابراز داشت: افتتاح همزمان واحدهای مسکن مددجویی در استان، افتتاح ساختمان جدید میز خدمت اداره بهزیستی شبستر، برپایی نمایشگاه میز ارتباطات مردمی در مناطق کم برخوردار کلیه شهرستان ها و همچنین برنامه هایی در قالب طرح ۲۰۲۰ ؛ دیدار با خانواده های دارای چند عضو معلول و خانواده های دارای فرزند چند قلو، آیین گرامی داشت بازنشستگان و ... از اهم برنامه های اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی در هفته بهزیستی سال جاری می باشد.

وی زمان این هفته را ۲۴ تا۳۰ تیر ماه عنوان کرد و اظهار داشت: در آستانه این هفته نشست با نمایندگان رسانه های گروهی و صدا و سیما با هدف آگاه سازی عمومی و ارائه عملکرد یکساله انجام خواهد یافت.

صحاف توانمندسازی را جزو اهداف اصلی بهزیستی خواند و در ادامه بیان داشت: افتتاح طرح های خوداشتغالی، افتتاح مرکز نمونه سالمندان و مرکز نگهداری معلولان جسمی و حرکتی، دیدار با زنان سرپرست خانوار با فرزندان زیاد  از سایر برنامه ها می باشد و با عنایت به تقارن هفته بهزیستی و ایام محرم، برنامه های سوگواری در خانه های نگهداری فرزندان و سایر مراکز نگهداری، پیش بینی شده است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از برپایی نمایشگاه توانمندی ها در سطح کلیه شهرستانها در هفته مذکور خبر داد و افزود: برگزاری کارگاه آموزشی، کلاس های تابستانی آموزشی کارآفرینی، برگزاری نشست شورای سالمندان و ستاد پیگیری مناسب سازی، تجلیل از خیران و مراکز غیر دولتی برگزیده، تجلیل از طرح های اشتغال زایی موفق و اجرای بازی های بومی- محلی از اهم برنامه های پیش‌بینی شده شهرستان‌ها در هفته بهزیستی است.

کد خبر 84217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد