در رسانه | ۵۲۲ کودک دارای مشکل بینایی در خراسان جنوبی شناسایی شد

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری مهر گفت: طی سال گذشته در غربالگری بینایی ۵۲۲ کودک دارای مشکل بینایی شناسایی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسن رحیمی صبح پنج شنبه در نشست خبری اظهار کرد: در مورد غربالگری شنوایی بدو تولد در خراسان جنوبی تمام نوزادان خراسان جنوبی تحت پوشش قرار دارند و هیچ کودکی در استان به دنیا نمی آید مگر اینکه مورد غربالگری قرار می گیرد.

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان جنوبی گفت: هدف در این زمینه تنها غربالگری نیست بلکه می خواهیم کسانی که دارای مشکل شنوایی شناسایی می شوند مورد حمایت قرار گرفته و اقدامات درمانی آنان پیگیری شود.

رحیمی افزود: مرحله بعدی غربالگری مربوط به کودکان بین سه تا پنج سال است که البته در این مرحله پوشش ما علی رغم همه تلاش ها به ۱۰۰ درصد نرسیده است چرا در مواردی خانواده ها سهل انگاری می کنند.

وی گفت: البته به همه مؤسسات غیر دولتی در سال های اخیر آمار غربالگری کودکان سه تا پنج سال افزایش داشته است.

رحیمی با بیان اینکه کودکانی که به موقع مشکل کم شنوایی آنان شناسایی شود از نظر تجهیزات و سمعک مشکلی نخواهند داشت، بیان کرد: همچنین ۲۱ کاشت حلزون نیز در سال گذشته داشته ایم که نسبت به سال افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته در غربالگری بینایی ۵۲۲ کودک دارای مشکل بینایی شناسایی شدند، ادامه داد: به ۱۸۸ نفر مجوز دریافت عینک بر اساس نظر پزشک داده شد و ۴۲ نفر نیز برای عمل چشم به صورت رایگان به بیمارستان خاتم الانبیاء معرفی شدند.

لینک خبر: mehrnews.com/x32Cv8

کد خبر 84155

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد