از ارائه لوازم کمک توانبخشی تا همکاری مددکاران بهزیستی در ساماندهی گمشدگان در مواکب

مدیرکل بهزیستی خوزستان از ارائه خدمات مختلف به زوار ابا عبدالله الحسین (ع) در مواکب بهزیستی در مرز چزابه و شلمچه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از خوزستان، «غلامرضا صدیق‌راد» مدیرکل بهزیستی استان خوزستان در تشریح ارائه خدمات مختلف به زوار ابا عبدالله الحسین (ع) در مواکب بهزیستی، گفت: همچون سال‌های گذشته در مرز چزابه و شلمچه دو موکب توسط بهزیستی برپا شده است و گروهی از کارکنان و عشاق ابا عبدالله الحسین در هر یک از مواکب بهزیستی به زوار خدمات‌رسانی می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان خوزستان، ادامه داد: ارائه لوازم تخصصی کمک توانبخشی مانند ویلچر، عصا و واکر به زوار نیازمند، سالمند و کودک، تعمیر ویلچر و سایر خدمات توانبخشی و استقرار اورژانس اجتماعی ۱۲۳ در کنار مواکب به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله خدمات تخصصصی بهزیستی است.

وی ضمن بیان اینکه همچون سال گذشته موکب و استراحتگاهی نیز در ورودی شهرستان اندیمشک برای کمک و ارائه خدمات به زوار برپا شده است، خاطرنشان کرد: تمامی مراکز غیردولتی و موسسات خیریه و هیئت‌های مذهبی شهرستان‌های سراسر استان برای خدمت‌رسانی به این گردهمایی بزرگ عاشورایی از سوی بهزیستی خوزستان دعوت شده‌اند.

صدیق‌راد با بیان اینکه مددکاران و کارشناسان بهزیستی در شناسایی و ساماندهی گمشدگان نیز با ستاد اربعین همکاری می‌کنند، در پایان یادآور شد: در این ایستگاه‌ها و مواکب ضمن پذیرایی از زائران در سه وعده غذایی همراه با نوشیدنی‌های گرم و سرد و توزیع بروشورهای حاوی زیارت عاشورا و ادعیه اهل بیت(ع) و راهنمای مسیر، کارکنان بهزیستی از محل استقرار موکب‌ها تا مرز چزابه که به طول ۶ کیلومتر می‌باشد با پای پیاده و با ویلچر و گاری‌های حمل بار، زائرانی را که قادر به پیاده‌روی و طی کردن این مسیر نیستند، را جابجا می‌کنند.

کد خبر 8128

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک