آموزش زبان اشاره ویزه مددکاران توانبخشی برگزار شد

معاون توانبخشی بهزیستی گلستان از برگزاری دوره آموزشی زبان اشاره ویژه مددکاران این حوزه و دبیرخانه مناسب‌سازی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی گلستان؛ محمدرضا فشایی سرپرست معاونت توانبخشی بهزیستی گلستان با اعلام این خبر گفت: امسال براساس افزایش رفاه مددجویان ناشنوا و کم شنوا استان و همچنین فرهنگ سازی ارتباط با این عزیزان برگزاری دوره آموزشی زبان اشاره ویزه همکاران این حوزه و دبیرخانه مناسب سازی استان اجرا شد.

وی افزود: زبان اشاره در واقع نظام گفتاری براساس دیدار بوده که با استفاده از حرکات دست و زبان بدن به انتقال مفهوم و درک یکسان آن به عزیزانی که مشکلات شنوایی دارند کمک کرده و راه ارتباطی را برایشان میسر می‌کند.

فشایی اظهار داشت: در این مرحله از برگزاری تعداد ۲۰ نفر از سراسر استان و به مدت ۵ روز تحت آموزش قرار گرفتند.

سرپرست معاونت توانبخشی بهزیستی گلستان تصریح کرد: پیگیری مناسب‌سازی یکی از وظایف سازمانی بوده و دبیرخانه آن مستقر در بهزیستی بوده که این آموزش ها نیز براساس فراهم یاختن راه ارتباطی این گروه از جامعه هدف می‌باشد.

وی در خصوص الزامات آموزشی و فرهنگ‌سازی جامعه معلولین گفت: استفاده از ظرفیت نخبگانی و نبوغ این قسم از جامعه نیاز به آموزش نحوه ارتباط با جامعه و دور شدن از انزوا اجتماعی است.

فشایی ادامه داد: آموزش در عموم جامعه باید گسترش یافته چراکه باعث افزایش رضایت‌مندی و رفاه جامعه هدف بهزیستی بوده و در نتیجه از ظرفیت‌های منابع‌انسانی و فکری آنان نیز در جامعه استفاده می‌شود.

کد خبر 80226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد