نهاوند| برگزاری دوره آموزشی فرزندآوری

دوره آموزشی فرزندآوری برای زوجین دارای پرونده و تحت حمایت بهزیستی شهرستان نهاوند برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان نهاوند، دراین دوره آموزشی که زوجین و مددجویانی که دارای شرایط جسمی و روحی برای فرزندآوری را دارا بودند، حضورداشتند، مریم سلگی رئیس بهزیستی نهاوند، ضمن بیان سخنانی از مقام معظم رهبری(مدظله) در جهت افزایش جمعیت کشور، گفت: یکی از چالش های که درحال حاضر وجود دارد، تبلیغات سوء دشمنان و مغرضان نظام جهت ترغیب و تشویق زوجین بویژه بانوان جوان به تجمل گرایی و عدم بچه دار شدن است، تا به این وسیله آینده کشور را بطرف پیر شدن و تضعیف  سوق دهند.

سلگی افزود: هم اکنون سازمان بهزیستی از طریق معاونت پیشگیری و دفتر ژنتیک شرایطی را فراهم آورده که زوجین نابارور را در جهت بچه دارشدن کمک نماید و کمک هزینه آزمایشات تخصصی را به آنها پرداخت نماید.

رئیس بهزیستی نهاوند در بخش دیگری از سخنان خود به برخی دیگر از خدمات سازمان برای اقشار مختلف جامعه هدف سازمان اشاره کرده و گفت: خدمات مختلف تخصصی که برای زوجین در جهت تحکیم بنیاد خانواده ارائه می گردد، شامل مشاوره خانواده رایگان، برگزاری دوره های آموزشی و خدمات اورژانس اجتماعی جهت سازگاری زوجین دارای مشکل می باشد.

درادامه این دوره آموزش، کارشناسان سازمان و کارشناسان حوزه تنظیم خانواده به برخی روش های بچه دار شدن و تربیت فرزندان پرداختند.

کد خبر 79830

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد