ورامین | اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در ۳۴ روستا

نشست تخصصی توانبخشی مبتنی بر جامعه ( cbr)، با هدف ارتقاء شاخص های زندگی توانخواهان دارای معلولیت ساکن در روستاها، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، این نشست با حضور کارشناس مسئول حوزه توانبخشی و کارشناس cbr و مسئولین مراکز مثبت زندگی مجری این طرح و تهسیلگران و دهیاران برگزار شد.

رئیس بهزیستی شهرستان ورامین در خصوص این طرح عنوان کرد: طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در ۳۴ روستا (بخش مرکزی و جواداباد) اجرا گردید که در این طرح تعداد ۷۶۰ نفر از معلولان تحت پوشش می باشند و در سال گذشته طرح پیشگیری از تنبلی چشم و غربالگری شنوایی برای کودکان ۳ تا ۶ سال در تمام روستاها انجام شد و اعتبار یکصد و ۴۰ میلیون تومان سرمایه کاربرای ۲۰ نفر از معلولین و مبلغ دویست میلیون تومان وام خود اشتغالی برای ۲ نفراز معلولین ساکن روستاها پرداخت شده است.

وی همچنین گفت: باید بستر و زیرساخت ها و زمینه های ایجاد اشتغال، کارآفرینی، توانمندسازی و استقلال افراد دارای معلولیت ساکن در روستاها فراهم گردد و برای تحقق این مهم، بهزیستی با همکاری بخشداران و دهیاران می تواند با توجه به ظرفیت‌ها، منابع و امکانات موجود خدمات درخور و شایسته ای به افراد دارای معلولیت ارائه کنند.

کد خبر 79580

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد