پاکدشت| پوشش بیش از ۸۰۰ نفر در طرح  توانبخشی مبتنی بر جامعه

رئیس اداره بهزیستی پاکدشت گفت: ۸۷۰ معلول با اجرای برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه (cbr)، در مناطق روستایی این شهرستان شناسایی و از خدمات کمک توانبخشی، آموزش و اشتغال بهزیستی برخوردار شدند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، نادره افشارها در این خصوص عنوان کرد: این افراد بر اساس غربالگری‌های انجام شده و ارجاع تمامی معلولان شناسایی شده در طرح cbr شناسایی شدند.

وی در تشریح ایت طرح اظهارداشت: طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه، با هدف شناسایی معلولان در روستا و ارائه خدمات توانبخشی به معلولان در متن جامعه با همکاری دو مرکز مثبت زندگی ۱۴۷۷۱و ۸۶۳۷ در مناطق روستایی بخش شریف‌آباد، فرون آباد و فیلستان اجرا شد.

افشارها با تأکید بر لزوم آشنایی با شیوه‌های همراهی با معلولان گفت: در صورت آموزش به خانواده‌ها و مناسب‌سازی محیط می‌توان شرایط بهتری را برای زندگی افراد معلول و توانمندسازی آنها فراهم کرد که این امر می‌تواند با ارائه آموزش‌های مهارتی لازم برای فرد معلول ایجاد شود.

وی یکی از مهم‌ترین اصول در حمایت از معلولان را ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار برای آنان اعلام و اضافه کرد: ارائه آموزش‌های مهارتی و استفاده از تکنیک های ساده تسهیل گری مانند استاد و شاگردی در روستاها، اشتغال پایدار را برای فرد معلول فراهم می‌کند.

کد خبر 79576

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد