شهرقدس| برگزاری جلسه پیشگیری از پدیده خودکشی

جلسه هم اندیشی و هم فکری در راستای پیشگیری از خودکشی در سالن جلسات شبکه بهداشت شهرستان قدس انجام شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، جلسه پیشگیری از خودکشی با حضور نمایندگانی از فرمانداری، دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش و پرورش، بهداری ناجا، آتش نشانی، شهرداری و بهزیستی به میزبانی شبکه بهداشت شهرستان قدس تشکیل گردید.
 
 در ابتدای جلسه جزئیات مربوط به پیشگیری از خودکشی توسط کارشناس شبکه بهداشت تشریح گردید، سپس هر یک از نمایندگان در خصوص این نوع آسیب اجتماعی نکات و موارد حائز اهمیتی در راستای چگونگی پیشگیری از وقوع این پدیده ناخوشایند را مطرح کردند.

در حاشیه این جلسه حسین عباسی اقدم کارشناس مسئول پیشگیری بهزیستی شهرستان قدس، ضمن قدردانی از نمایندگان حاضر در جلسه گفت: پدیده خودکشی یکی از مسائل اجتماعی مهم در سطح شهرستان و همچنین به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی پنهان و خاموش در کانون خانواده و جامعه به حساب می آید.

عباسی اقدم افزود: پدیده ناخوشایند خودکشی، مرگ خود خواسته ای ست که فرد با توجه به عوامل فردی چون: اختلالات روانی و عوامل اجتماعی چون: ناهنجاری ها و نابسامانی های اجتماعی به زندگی طبیعی خود پایان می دهد.

وی در ادامه سخنان خود، ضمن اشاره به سیاست های سازمان بهزیستی در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ظرفیت های سازمان بهزیستی را در خصوص آموزش و ارائه خدمات مشاوره و روان شناختی در میان اقشار مختلف شهرستان اعم از دانش آموزان، دانشجویان، کارکنان و عموم مردم توسط مراکز و موسسات تحت نظارت تشریح کرد.

کد خبر 79572

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد