در رسانه | ۵۷۹ خانوار دارای فرزند چند قلویی تحت پوشش بهزیستی بوشهر است

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در زمان حاضر ۵۷۹ خانوار دارای چند قلویی در این استان زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان بوشهر به نقل از ایرنا ، حسین اسدی راد روز یکشنبه همزمان با هفته ملی جمعیت در بازدید از خانواده‌های دو و سه قلویی در استان بوشهر افزود: از تعداد ۵۱۴ خانوار دارای دوقلو ،۵۲ خانوار دارای سه قلو و سه خانوار دارای چهار قلو زیرپوشش حمایت بهزیستی استان بوشهر قرار دارند.

وی بیان کرد: بهزیستی به منظور کاهش مشکلات ناشی از تولد همزمان چند فرزند در یک خانواده، کمک به روان‌سازی روند رشد و تربیت متعادل کودکان چندقلو و تامین کردن بخشی از هزینه‌های مالی این خانواده‌ها خدمات مختلفی را ارائه می‌دهد.

اسدی راد ادامه داد: این خانواده‌ها تا پایان سن ۶ سالگی فرزندان چند قلوی خود از خدمات مستمری، مشاوره، تسهیلات خوداشتغالی در صورت بیکاری سرپرست بهره‌مند می‌شوند.

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه پرداخت مستمری بر اساس تعداد خانواده است گفت: خانواده‌های دارای فرزند دو قلو با تعداد خانوار چهار نفره مبلغ یک میلیون و ۴۰۴ هزار تومان، پنج نفره یک میلیون و ۷۱۶ هزار تومان و خانواده‌های سه قلو و بالاتر نیز مبلغ یک میلیون و ۷۱۶ هزار تومان دریافت می‌کنند.

کد خبر 79532

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد