در رسانه | اولتیماتوم بهزیستی به شهرداری همدان برای بازگشایی بخش مکانیزه پل‌های عابر پیاده

ایسنا/همدان بارها از قصه پرغصه‌ی تعطیلی پله‌برقی و آسانسور پل‌های عابر پیاده در شهر همدان و رنج توانیابان و سالمندان همدانی برای عبور از پله‌های پر پیچ و خم، نوشتیم و گوش شنوایی نبود.

به گزارش ایسنا، مناسب‌سازی فضاهای عمومی برای عبور و مرور شهروندان نه یک لطف بلکه وظیفه شهرداریست و حال بهزیستی استان می‌گوید شهرداری تا پایان هفته اگر به این وضعیت رسیدگی نکند به سازمان بازرسی شکایت می‌کند.

براساس ماده ۲ فصل دوم قانون حمایت از حقوق معلولان، کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظف هستند در طراحی، تولید و احداث ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل کنند که امکان دسترسی و بهره مندی از آنها برای افراد دارای معلولیت همچون سایر افراد فراهم شود اما آیا این مهم در پل‌های عابر پیاده همدان در نظر گرفته شده؟

در رسانه | اولتیماتوم بهزیستی به شهرداری همدان برای تعطیلی بخش مکانیزه پل‌های عابر پیاده

کوتاهی شهرداری در نگهداری از بخش مکانیزه پل‌های عابر پیاده

رئیس کمیسیون فنی، عمرانی، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر همدان در این‌باره گفت: کوتاهی شهرداری در زمینه نگهداری از بخش مکانیزه پل‌های عابر پیاده، روشن است.

مهدی حیدری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ۱۶ پل عابر پیاده مکانیزه در شهر همدان وجود دارد اما شهرداری با این علت که تجهیزات آنها مورد تخریب و سرقت قرار می‌گیرد، بخش مکانیزه را مسدود کرده است.

حیدری تصریح کرد: این علت به هیچ عنوان برای ما قابل قبول و موجه نیست و کوتاهی شهرداری در زمینه نگهداری از بخش مکانیزه پل‌های عابر پیاده، روشن است.

وی خاطرنشان کرد: تذکری در قالب ماده ۸۳ به شهرداری پیرامون این حوزه داده شده و اگر به این موضوع رسیدگی نشود، آن را به صورت طرح سوال در شورا مطرح می‌کنیم.

در رسانه | اولتیماتوم بهزیستی به شهرداری همدان برای تعطیلی بخش مکانیزه پل‌های عابر پیاده

تخلف شهرداری در عدم فعالیت بخش مکانیزه پل‌های عابر پیاده محرز است

کارشناس دبیرخانه مناسب سازی استان همدان نیز از صدور هشدار آخر به شهرداری همدان خبر داد و گفت: تخلف شهرداری پیرامون این موضوع، محرز است و اگر به این مسأله رسیدگی نشود، مسئولان مربوطه را به سازمان بازرسی معرفی می‌کنیم.

محمد قادری احسان‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در رابطه با فعالیت بخش مکانیزه پل‌های عابر پیاده، پیگیری‌های زیاده شده و دوبار این موضوع در ستاد مناسب‌سازی استان مطرح شده است.

قادری با بیان اینکه آخرین هشدار را به شهرداری همدان برای رسیدگی به این وضعیت دادیم، گفت: اگر تا پایان این هفته یعنی ۱۵ اردیبهشت‌ماه به این وضعیت رسیدگی نشود، مسئولان مربوطه را به سازمان بازرسی معرفی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه تخلف شهرداری پیرامون این موضوع، محرز است، توضیح داد: با توجه به قانون حمایت از حقوق معلولان، شهرداری موظف است پل‌های عابر پیاده و معابر را برای عبور و مرور معلولان، مناسب‌سازی و اصلاح کند اما با وجود اقدامات زیادی که که در شهرداری انجام شده، مسأله‌ پل‌های عابر پیاده مغفول مانده است.

کارشناس دبیرخانه مناسب سازی استان همدان دررابطه با دلایل شهرداری همدان برای عدم فعالیت بخش مکانیزه پل‌های عابر پیاده، بیان کرد: بخش مکانیزم پل‌های عابر پیاده در سطح شهر همدان، خراب یا مسدود هستند و دلیل شهرداری این است که تجهیزات مورد سرقت قرار می‌گیرد.

قادری با اشاره به اینکه پل عابر پیاده‌ای که در بلوار بعثت و روبهروی استانداری همدان قرار دارد، مهمترین پلی است که باید به آن رسیدگی شود، توضیح داد: اگر قرار باشد شهروندی که توانایی لازم برای استفاده از پله‌ را ندارد برای شکایت از من یا هر شخص دیگری به استانداری مراجعه کند، چگونه باید این کار را انجام دهد؟ شهرداری با این کار عملاً افراد را از دسترسی به حقوق اولیه خود محروم کرده است.

وی در پایان یادآور شد: ما تذکرات نهایی را دادیم و با شهرداری اتمام حجت کردیم و منتظر اقدامات آنها هستیم

کد خبر 78866

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد