حاجی‌آباد | نشست شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان

علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد بر ساماندهی و لزوم نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان حاجی‌آباد با هدف بررسی وضعیت کمپ های ترک اعتیاد برگزار شد.
این جلسه بعد از بازدید از کمپ های شهرستان با حضور علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی ،دادستان و اعضای شورای شهرستان برگزار شد.
علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در این نشست با بیان وضعیت کمپ های ترک اعتیاد شهرستان گفت: در حال حاضر، تعداد ۲ کمپ در شهرستان توسط بخش خصوصی فعال است .
وی با توجه به وضعیت بهداشت ،تغذیه و ظرفیت این کمپ ها بر نظارت و بررسی وضعیت آنها تاکید و افزود: تمام نقایص، معایب و حتی محاسن کمپ ها باید مشخص شود.
فرماندار حاجی آباد خاطر نشان کرد: دستگاه‌های اجرایی با اجرای وظایف ذاتی خود در حوزه پیشگیری و مقابله با مواد مخدر نقش تعیین کننده دارند.
خرم نسب تصریح کرد: فرآیند شناسایی و غربالگری افراد مبتلا به مواد مخدر و بی خانمان باید به درستی انجام شود.
وی در ادامه خواستار راه اندازی کمپ ماده ۱۶ در شهرستان جهت خدمات رسانی بهتر به افراد متجاهر شد.
برزگر دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان ضمن تشکر از مجموعه قضایی در حمایت از برنامه های شورا گفت: تعداد دو کمپ ماده ۱۶ در استان وجود دارد که به دنبال افزایش ظرفیت آن به تعداد ۱۰۰۰ نفر هستیم.
وی تصریح کرد: یکی از ساختمان های این کمپ برای تجهیز کارگاه و اشتغال افراد بهبود یافته در نظر گرفته شده که به زودی یکی از کارگاه های آن افتتاح خواهد شد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بر اجرای طرح یاریگران زندگی تاکید کرد و افزود: طرح مجمع خیرین با عنوان یاریگران زندگی در استان شروع شده که به اشتغال این افراد کمک خواهد کرد و شهرستانها نیز می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

کد خبر 78865

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد