رئیس بهزیستی شهریار: بهزیستی متولی اصلی افراد دارای معلولیت است

دومین نشست خبری رییس اداره بهزیستی شهرستان شهریار با حضور خبرنگاران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از خبرگزاری برنا، رئیس بهزیستی در ابتدا جلسه ضمن قدردانی از حضور پرشور رسانه ها در عرصه اطلاع رسانی و تهیه خبر، به تشریح برنامه ها و فعالیت های تخصصی سازمان پرداخت.

وی در ادامه بهزیستی را متولی اصلی افراد دارای معلولیت برشمرد و بیان داشت: این نهاد تخصصی حوزه حمایتی دولت به همه افرادی که به دلایلی مختلف از چرخه عادی زندگی باز می مانند کمک کرده و تلاش می کند آن ها به مسیر زندگی بازگردند.

ناصرنیک افشار همچنین گفت، بهزیستی در سطح کلان و همه شهرستان ها خدمات متنوع و ارزنده ایی را به عموم مردم ارائه میدهد که باید برای این مهم تدبیری اندیشیده شود تا زحمات و عملکرد خدوم این نهاد از طریق نمایندگان افکار عمومی و رسانه ها در اختیار مردم قرار گیرد.

رئیس بهزیستی شهریار: بهزیستی متولی اصلی افراد دارای معلولیت است

وی شهرستان شهریار را منطقه ایی ویژه معرفی کرد که در آن نزدیک به یک میلیون نفر زندگی می کنند که ۳ درصد جمعیت این شهرستان را افراد دارای معلولیت تشکیل می دهند و تقریبا ۱۲هزار پرونده تحت حمایت های گوناگون بهزیستی شهریار قرار داشته و مستمرا خدمت دریافت می کنند.

در ادامه افزود: ۱۲ هزار حوزه توانبخشی دارای پرونده هستند که از این تعداد حدود ۸۰۰۰ نفر ماهیانه مستمری می گیرند، بقیه نفرات نفر از خدمات دیگر بهزیستی بهره مند می شوند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان شهریار با بیان اینکه ۷۰ مرکز و موسسه غیر دولتی تحت نظارت این نهاد قرار دارد، خاطر نشان کرد: بیش از ۷۰۰نفر در این مراکز و موسسات تمام وقت و یا پاره وقت مشغول به کار هستند.

وی افزود: در حوزه پیشگیری ۱۵ مرکز ماده ۱۵ تحت عنوان اقامتی میان مدت ترک اعتیاد ارائه سرویس می کنند و تعدادی معتاد متجاهر نیز در تنها مرکز اجباری ماده ۱۶ مشغول طی دوره پاکی برای بازگشت به جامعه هستند.

ناصر نیک افشار، به موضوع مناسب سازی معابر عمومی نیز اشاره ای کرد و گفت: شورای مناسب سازی شهرستان  چندین جلسه تشکیل داده که مصوبات منطقی را در راستای استیفای حقوق معلولان و جانبازان داشته و نصب پله برقی در شهر باغستان نمونه ای از مصوبات این شورا است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان شهریار در خاتمه اذعان داشت: از مدیر کل و معاونان بهزیستی استان، فرماندارشهرستان و معاونان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه و جماعات، شهرداران، دهیاران، روسای دستگاه های اجرایی، اعضای شورهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان و خیران نیک اندیشی که بهزیستی شهریار را در اجرای تکالیف و وظایف قانونی یاری کرده و می کنند،  نهایت تشکر و قدرشناسی را دارم.

گفتنی است؛ در پایان این نشست خبری، خبرنگاران به بیان سوالات و ابهامات خود در حوزه های مختلف اداره بهزیستی پرداختند که توسط رئیس بهزیستی شهریار پاسخ داده شد.

کد خبر 78853

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد