اسلامشهر| برگزاری جلسه شورای زکات شهرستان

جلسه شورای زکات بهزیستی با حضور امام جمعه، معاون سیاسی انتظامی فرماندری و اعضای شورای زکات این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، جلسه شورای زکات شهرستان اسلامشهر بمناسبت فرا رسیدن عید سعیدفطر و جمع آوری زکات فطره با حضور برقراری امام جمعه شهرستان، ‌ اسدی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، تمجیدی رئیس شورای زکات شهرستان، جعفریان رئیس اداری بهزیستی، سامانی رئیس کمیته امداد امام خمینی و جمعی از اعضای شورای زکات شهرستان در دفتر امام جمعه تشکیل شد.

رئیس ستاد احیای زکات در جلسه مذکور با بیان اینکه مبلغان و عاملان زکات باید با تبیین آثار پرداخت زکات در بین مردم، آنها را نسبت به این وظیفه اجتماعی آگاه کنند تا با طیب خاطر در راستای رفع محرومیت گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه پرداخت زکات وظیفه‌ای الهی است که فقر را از جامعه اسلامی ریشه کن کرده و عدالت را در جامعه گسترش می دهد، افزود: پرداخت زکات در جوامع اسلامی یک واجب الهی است اما مسئولان و متولیان جمع‌آوری این فریضه الهی باید هزینه‌کرد آن را به درستی مدیریت کنند.

امام حمعه شهرستان نیز اذعان داشت: زکات یکی از پایه‌ها و ستون دین مبین اسلام است و این فریضه الهی تا جایی مهم است که خداوند در قرآن کریم زکات را در کنار نماز آورده است.

وی با بیان اینکه زکات بزرگترین تعاون و همکاری برای رفع مشکلات فقرا به شمار می‌رود، افزود: در این زمینه اگر بخواهیم از محل زکات به نیازمندان واقعی کمک کنیم، باید از دو نهاد کمیته امداد و بهزیستی که رسالت‌شان حمایت از قشر ضعیف جامعه است، کمک بگیریم.

امام جمعه اسلامشهر ادامه داد: باید تلاش کنیم از طریق جمع‌آوری و پرداخت زکات نیازهای ضروری فقرا را تامین کرده و از این طریق تبعیض و فاصله اجتماعی را در جامعه کاهش دهیم.
در پایان مقرر شد از طریق کمیته امداد امام خمینی و اداره بهزیستی صندوق های از قبل آماده شده در سطح شهرستان مستقر و نسبت به دریافت زکات فطره مردم فهیم و مومن شهرستان اسلامشهر اقدامات لازم را دراین خصوص صورت پذیرد.
 

کد خبر 77979

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد