پرداخت کمک‌هزینه معیشتی به مددجویان تحت پوشش مستمری‌بگیر سازمان بهزیستی در آستانه عید سعید فطر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت کمک‌هزینه معیشتی به معلولین و مددجویان مستمری بگیر تحت پوشش سازمان بهزیستی به مناسبت عید سعید فطر خبر داد و گفت: سال گذشته دولت مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی را در دو مرحله افزایش داده و در صورت تأمین منابع حمایت‌های بیشتری از این افراد را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» روز سه‌شنبه با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌جمهوری، پاسخگوی تماس‌های تلفنی مردم از سراسر ایران شد.  

تماس اول به شهروندی با معلولیت چشمی شدید اختصاص داشت که پرداخت‌نشدن حقوق و عیدی معلولان گلایه‌مند بود؛ وزیر رفاه در پاسخ به او گفت: حمایت دولت از افراد دارای معلولیت فقط در حد مستمری و کمک‌هزینه می‌باشد و این‌ها فقط بخشی از حمایت‌های مستمر بوده و کمک‌های غیرمستمر این سازمان نیز برای تعداد زیادی از جمعیت هدف تحت پوشش این سازمان محقق شده است.

وی افزود: دولت سال گذشته مستمری افراد تحت‌پوشش (بهزیستی را دوبار طی یکسال افزایش داده، یک‌بار به میزان ۲۰ درصد و بار دیگر به مقدار ۳۰ درصد) و موضوع عیدی هم منوط به تحقق منابع اعتباری مورد نیاز دانست و در همین راستا به موضوع واریز کمک‌هزینه معیشتی جمعیت هدف این سازمان در آستانه عید سعید فطر خبر داد.

کد خبر 77910

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد