تاکید بر ضرورت مشارکت دادن بیشتر خیرین در حوزه سلامت، مدرسه‌سازی، مسکن‌سازی و رفع آسیب‌های اجتماعی

رئیس جمهور همفکری و همراهی دولت و خیرین را موجب چند برابر شدن ظرفیت و توان مقابله با محرومیت و فقر در کشور عنوان کرد و با تاکید بر اینکه فقر زیبنده کشور اسلامی نیست، تلاش مضاعف همه دست‌اندرکاران و مسئولین مرتبط را برای رخت بر بستن فقر و محرومیت از کشور خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آیت‌الله دکتر «سیدابراهیم رئیسی» شامگاه پنجشنبه در دیدار با جمعی از خیرین و مسئولان موسسات خیریه که با ضیافت افطار همراه بود، ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی، کریم اهل بیت (ع)، خدمت منفعت‌محور و انسان‌دوستانه را از اقسام مختلف خدمت در دنیا و در فرهنگ‌های مختلف عنوان کرد و گفت: براساس آموخته‌های دینی ما، نگاه متعالی به مسئله خدمت، رویکرد خدامحور است که در فرهنگ ما با مضامینی همچون وقف و نذر شناخته می‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز بسیاری از خدمات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، توسط خیرین به شکل داوطلبانه و بدون درنظر گرفتن نفع شخصی صورت می‌گیرد، اظهار کرد: کار خیر صرفاً در مسائل مالی تعریف نمی‌شود بلکه دانشمند، متخصص یا نخبه‌ای که دانش، ابتکارات و خلاقیت‌های خود را به صورت داوطلبانه به جامعه ارائه می‌دهد نیز خیّر محسوب می‌شود، از همین‌رو بر اساس احادیث و روایات اهمیت فاعل خیر از کارِ خیر بالاتر است.

دکتر رئیسی ضمن تقدیر از نقش خیرین و موسسات خیریه در ایام همه‌گیری کرونا و رزمایش مواسات و کمک مومنانه در کشور، بر ضرورت توجه و مشارکت دادن بیشتر خیرین در حوزه سلامت، مدرسه‌سازی، مسکن‌سازی و رفع آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد.

رئیس جمهور در این نشست همچنین ناظر به سخنان تعدادی از خیرین و مسئولین موسسات خیریه بر ضرورت تشکیل دبیرخانه و کارگروهی متشکل از صاحب‌نظران و چهره‌های خیّر برای تهیه و تبیین نظام مسائل موسسات خیریه و همچنین بررسی کارشناسی و ارائه راهکار و راه‌حل این مسائل تاکید کرد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه مشارکت خیرین در طرح‌های زیرساختی و محرومیت‌زدا برای دولت ارزان‌تر، دقیق‌تر و سریع‌تر به انجام می‌رسد، تصریح کرد: امیدواریم خروجی این نشست‌ها با همگرایی بیشتر دولت و خیرین و موسسات خیریه منجر به کاهش فقر و ایجاد امید و آرامش در خانواده‌های نیازمند شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت در تعهدات خود در طرح های زیرساختی و محرومیت‌زدا نسبت به خیرین پیشتاز است، بر آمادگی استفاده از همه ظرفیت‌های دولت در جهت رفع مشکلات و موانع پیش‌روی فعالیت‌های خیرین تاکید کرد.

آیت‌الله رئیسی همفکری و همراهی دولت و خیرین را موجب چند برابر شدن ظرفیت و توان مقابله با محرومیت و فقر در کشور عنوان کرد و با تاکید بر اینکه فقر زیبنده کشور اسلامی نیست، تلاش مضاعف همه دست‌اندرکاران و مسئولین مرتبط را برای رخت بر بستن فقر و محرومیت از کشور خواستار شد.

رئیس جمهور در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به تحمیل چندین دهه ظلم و محرومیت به ملت مظلوم فلسطین، جنایات اخیر صهیونیست در سرزمین‌های اشغالی از جمله حمله جنایت‌بار به معتکفان و عبادت‌کنندگان فلسطینی در مسجدالاقصی و همچنین حملات اخیر به مردم فلسطین در غزه را محکوم و تصریح کرد: مسلمانان در سراسر جهان باید در روز قدس امسال نشان دهند که حامی مظلوم هستند و در مقابل اشغالگر و ظالم می‌ایستند.

تاکید بر تخصیص سهم مسئولیت اجتماعی معادن در خدمات عام‌المنفعه، تسهیل مشارکت خیرین در طرح‌های کشوری، توجه به تسهیل ارتباط با خیرین خارج از کشور، ضرورت تشکیل مجمع خیرین قرآنی، ایجاد نرم‌افزار برای اطلاع موسسات خیریه از اقدامات دیگر موسسات و جلوگیری از موازی‌کاری، حمایت از مجمع خیرین مقابله با آسیب‌های اجتماعی و فعال‌سازی طرح محله‌های مسجدمحور از جمله محورهای مطرح شده در سخنان خیرین و مسئولین موسسات خیریه در این نشست بود.

یادآوری می‌شود؛ در ضیافت افطار رئیس جمهور با جمعی از خیرین «محمدعلی قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور و «بختیاری» رئیس کمیته امداد حضور داشتند.

کد خبر 76988

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد