افطاری به یاد ماندنی در محضر ولی نعمتان/ افطار استاندار با فرزندان بهزیستی

 استاندار آذربایجان شرقی پنحشنبه شب در قالب «افطاری به یاد ماندنی در محضر ولی نعمتان» با کودکان بی سرپرست استان افطار کرد.

 این افطاری با ابراز محبت استاندار نسبت به کودکان بی سرپرست زیرپوشش بهزیستی آذربایجان شرقی برگزار و با سرود خوانی و اهدای هدیه مسوولان و خیران به کودکان ادامه یافت.

در این مراسم عابدین خرم ضمن تفقد از یکایک کودکان با آنان افطار کرد.

یکهزار و ۶۰۶ کودک بی سرپرست و بدسرپرست زیر پوشش بهزیستی آذربایجان شرقی قرار دارند

مدیرکل اداره بهزیستی آذربایجان شرقی در این مراسم، گفت: برای آشنایی کودکان با واجبات دینی و سنت های دیرین اسلامی افطاری و مراسم های مختلف برگزار می کنیم.

فرگل صحاف اظهار کرد: یکهزار و ۶۰۶ کودک بی سرپرست و بدسرپرست زیر پوشش بهزیستی اذربایجان شرقی قرار دارند که از این تعداد ۳۴۰ کودک در مراکز و خانه های بهزیستی استان نگهداری می شوند.

وی با بیان اینکه کودکان و نوزادان بی سرپرست و بدسرپرست در ۲۳ مرکز و خانه بهزیستی و یک شیرخوارگاه آذربایجان شرقی نگهداری می شوند، افزود: یکهزار و ۶۶۰ کودک بی سرپرست نیز امدادبگیر بوده و توسط بستگان درجه ۲ نگهداری می شوند.

همزمان با میلاد کریم اهل‌بیت امام حسن مجتبی(ع) مراسم افطاری فرزندان خانه های نگهداری کودکان و نوجوانان بهزیستی، با حضور عابدین خرم، استاندار آذربایجان‌شرقی، میرهادی قره‌سید رومیانی، معاون امور استان های وزیر ورزش، مسعود پزشکیان و روح‌الله متفکر آزاد از نمایندگان مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، فرشکاران رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، حجت‌الاسلام سید کاظم زعفرانچیلر، یاسین بجانی و حکیمه غفوری از اعضای شورای اسلامی شهر و یعقوب هوشیار، شهردار تبریز و دیگر مسئولان استانی و محلی برگزار شد.

لازم به ذکر است افطاری به یادماندنی در محضر ولی نعمتان همزمان با تبریز، به همت ادارات بهزیستی در دیگر شهرستان های استان نیز برگزار شد .

کد خبر 76968

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد