حضور فعال اورژانس اجتماعی بهزیستی خوزستان در نوروز

مدیرکل بهزیستی خوزستان با اشاره به فعالیت اورژانس اجتماعی بهزیستی این استان در ایام نوروز بیان کرد: تیم های سیار اورژانس اجتماعی بهزیستی خوزستان در ایام نوروز خدمات تخصصی به مردم و مسافران ارایه می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خوزستان،مهران کریمیان افزود: اورژانس اجتماعی بهزیستی با هدف مداخله در بحران های اجتماعی در قالب تیم تخصصی شامل روانشناس و مددکار اجتماعی در تمام ایام سال به صورت شبانه روزی به ارائه خدمات تخصصی به شهروندان می پردازد.

وی ادامه داد: در ایام نوروز که خوزستان میزبان مسافران نوروزی است به منظور رفاه حال  این عزیزان  ، خدمات اورژانس اجتماعی به صورت ویژه به مسافران ارایه می شود.

کریمیان با اشاره به استقرار تیم‌های سیار اورژانس اجتماعی از تاریخ ۲۸ اسفند ماه سال گذشته در مبادی ورودی شهرهای استان گفت: این تیم ها ضمن استقبال از مسافران در ایام نوروز با حضوردر سطح شهرو مناطق پرجمعیت در صورت نیاز به مسافران نوروزی خدمات تخصصی و مشاوره ارایه می کنند.

وی ادامه داد: در شهرستان های دزفول، اندیمشک، شوش،اهواز، کارون،آبادان، خرمشهر، شوشتر، گتوند، شادگان، حمیدیه، دشت آزادگان، باوی، باغملک، ایذه، مسجدسلیمان، بهبهان، رامهرمز، رامشیر، امیدیه و ماهشهر اورژانس اجتماعی به صورت شبانه روزی فعال است.

مدیر کل  بهزیستی خوزستان از شهروندان و مسافران نوروزی خواست در صورت مشاهده هر گونه بحران اجتماعی مانند همسرآزاری، کودک آزاری ،افکار و  اقدام به خودکشی،سالمند آزاری،معلول آزاری و خشونت خانگی فرار از منزل و ... با خط تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس بگیرند.

کریمیان یاد آور شد: ضمن اینکه  دو موبایل ون در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی  در سطح شهر ستان اهواز به شهروندان و میهمانان نوروزی خدمات رسانی می کنند ،  خط مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ نیز آماده ارائه خدمات  روانشناختی توسط روانشناسان و کارشناسان زبده بهزیستی   به هم استانیهای عزیز است.

اورژانس اجتماعی یک برنامه مداخله‌ای با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است که خدمات خود را از طریق خط تلفن ۱۲۳، تیم سیار اورژانس و پایگاه خدمات اجتماعی ارایه می‌دهد و در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی مداخله می‌کند.

کد خبر 76136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد