مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ بهزیستی در ایام تعطیل نوروز فعال است

مدیرکل بهزیستی استان زنجان بیش از ۱۵ هزار تماس در سال ۱۴۰۱ با خط مشاوره ۱۴۸۰ بهزیستی خبر داد و گفت: خط مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ به عنوان یکی از بهترین، محرمانه ترین ودردسترس ترین راههای مشاوره تلفنی است که در  بخش دولتی  متمرکز بوده و در ایام عید و تعطیل نیز از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب نیز فعال است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان سلمان حسینی اظهار کرد: تمـاس گیرنـدگانی که به دلیـل مشکلات خـاص از قبیل معلولیت جسـمی، کمرویی، اضـطراب اجتماعی وشاغل بودن وعـدم دسترسـی به مراکز مشاوره حضوری و... نمی تواننـد ازخـدمات مشاوره حضوری اسـتفاده نمایند، ازخدمات مشـاوره تلفنی می تواننـد به بهترین شـکل بهره منـد شونـد، همچنین مشـاوره تلفنی امکان آن را فراهم می سازد تا افراد نیازمنـد در زمان دلخواه و در هر مکانی که به تلفن دسترسی دارند سریع و آسان و به صورت رایگان از کمک های مشاورین متخصص و مجرب بهره مندشوند.

وی تصریح کرد: این خط در خصوص مسائل مختلف از جمله کودکان و نوجوانان، مسائل تحصیلی، تربیتی، خانوادگی، ازدواج، اضطراب و وسواس و...آماده مشاوره و پاسخگویی است.

حسینی افزود: تمـامی مشاوران به رعایت اصول رازداری و محرمانه تلقی کردن اطلاعات تماس گیرنـدگان متعهدند و با توجه به تنوع تماس گیرنـدگان و گوناگونی مشکلات آنـان، گاه ضـرورت است که برای دریافت راهنمایی وخـدمات روانشـناختی و مشاوره مناسب، تماس گیرندگان به مراکز مشاوره حضوری و دیگر منابع حمایتی متناسب با نیاز فرد ارجاع داده شوند.

وی مشاوره را در راستای بهبود تصمیم گیری وحل مشکلات مردم مهم ارزیابی نمود و افزود: مشاوران تلاش می کنند با افزایش توانایی فرد درایجاد وحفظ رابطه با دیگران، بهبود فرایند تصـمیم گیری، تسـهیل شـکوفایی اسـتعدادهای بالقوه و کمک به بالابردن اثر بخش و توانایی سازگاری، زمینه ی بهبود و رفع مشکلات فرد را فراهم آورند.

کد خبر 76121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد