تجلیل آستان قدس رضوی از ۱۲۷ خانواده‌ فرزندپذیر بهزیستی مشهد

با دستور تولیت آستان قدس رضوی، تجلیل از ۱۲۷ خانواده مشهدی که سرپرستی کودکان معلول و نیازمند درمان را بر عهده گرفته‌اند، در دستور کار خادمان حضرت رضا(ع) قرار گرفته است.

مهر و کرامت حضرت رضا(ع) آنقدر مجاور آستانش را نمک‌گیر کرده که تلاش کنند همچون امامشان ضامن آهو باشند؛ ضامن و سرپرست فرزندان بی‌سرپرست معلول یا نیازمند درمان، که در مجاورت آقا زندگی می‌کنند و برکت این همسایگی بر زندگی‌شان سایه انداخته است. خادمان آقا هم خوب می‌دانند که باید این مجاوران و پدران و مادران امام رضایی را تکریم کنند و دلگرمی‌شان باشند برای پدری کردن و مادری کردن برای آهوان زخمی و رنجور مجاور آقا.
در شب‌های گذشته، خادمان رضوی در منزل خانواده‌هایی حضور پیدا کردند که جمع خانوادگی‌شان را با حضور کودکانی آسمانی گرم‌تر از قبل کرده‌اند و با مراجعه به بهزیستی، سرپرستی کودک یا کودکانی را بر عهده گرفته‌اند. تا این جای کار همه‌چیز طبیعی است اما موضوع وقتی، عجیب و البته دلنشین می‌شود که بدانیم، این خانواده‌ها با انتخاب شخصی و آگاهانه، به سراغ کودکان معلول یا فرزندان نیازمند درمان رفته و یک یا چند کودک با مشکلات مختلف درمانی و سلامتی را به سرپرستی گرفته اند؛ انتخابی که به غیر عشق، به غیر توکل و به غیر کرامت و انسانیت، هیچ دلیل و توجیه دیگری ندارد.
به سرپرستی گرفتن کودکان بی‌سرپرست، داستان تازه‌ای برای هیچ کدام ما نیست اما اینکه خانواده‌هایی برای دعوت یک عضو جدید به خانه خود، سراغ کودکانی بروند که نگهداری از آنها به دلیل معلولیت جسمی، هم دشواری دارد و هم هزینه، کاریست ستودنی که نباید از چشم‌ها دور بماند.
اکنون بنا به دستور مستقیم تولیت آستان قدس رضوی، خدام حرم مطهر امام مهربانی به خانه ۱۲۷ نفر از این خانواده‌ها رفته‌اند؛ همان‌هایی که پیشتاز مهربانی و کرامت‌اند و در این راه به امام خود اقتدا کردند.
هادی غلامی، مدیر امور مجاورین معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی در تشریح جزئیات تکریم این والدین آسمانی می‌گوید: پس از استعلام از اداره کل بهزیستی استان متوجه شدیم ۱۲۷ خانواده در مجاورت حضرت رضا(ع) هستند که سرپرستی چنین کودکانی را بر عهده گرفته‌اند و در میان آنها، سه خانواده داریم که دو فرزند معلول را به سرپرستی گرفته‌اند.  
وی افزود: نکته عجیب اینکه بر خلاف تصور اولیه، این‌طور نیست که همگی این خانواده‌ها نابارور باشند و به این دلیل بخواهند فرزندی را به سرپرستی بگیرند بلکه بسیاری‌شان فرزند یا فرزندانی در خانه دارند اما باز هم چنین انتخابی داشته‌اند.  
به گفته غلامی، اینگونه هم نیست که همه این خانواده‌ها جزو اقشار ثروتمند مشهد بوده و امکانات مالی خوبی داشته باشند، حتی یکی از آنها ساکن شهرک طرق است و مرد خانواده هم کارگر یک کارگاه لبنیات است اما کرامت ذاتی این عزیزان باعث شده با توکل به خدا، مهربانی پیشه کنند و سرپرست کودکان معلول و نیازمند درمان شوند.
غلامی ادامه می‌دهد: به پاس این بزرگواری و با دستور تولیت آستان قدس رضوی برای تجلیل و تکریم این خانواده‌ها، خدام بارگاه منور رضوی میهمان خانه‌هایشان می‌شوند و هدایای متبرک را تقدیمشان می‌کنند.

کد خبر 74176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد