اجرای قانون جامع حمایت حقوق معلولان/مشکلات و دغدغه‌های معلولان با جدیت پیگیری می‌شود

استاندار خوزستان با اشاره به قانون جامع حمایت حقوق معلولان گفت: با توجه به ضرورت اجرای قانون جامع نگاشته شده برای افراد دارای معلولیت در کارگروه مربوطه از مشاوره این عزیزان استفاده خواهیم کرد تا با مشاوره معلولان عزیز ضمن پیاده‌سازی این قانون پیگیری‌های لازم را در دستگاه‌های مختلف داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی خوزستان، جمعی از توان‌یابان نخبه استان عصر امروز دوشنبه ١۴ آذر ماه به مناسبت هفته افراد دارای معلولیت با صادق خلیلیان، استاندار خوزستان دیدار کردند.

استاندار خوزستان در ابتدای این دیدار با اشاره به شعار امسال هفته افراد دارای معلولیت “نقش نوآوری در ایجاد جهانی قابل دسترس و برابر” اظهار داشت: به جهت توسعه فراگیر و تحول، نیازمند نوآوری و افزایش توانایی هستیم؛ لذا کارگروهی باید در راستای تحقق شعار امسال تشکیل شود تا برخی از مسائل مطرح شده مربوط به معلولان عزیز نیز در آن دنبال شود.

خلیلیان به نقش‌آفرینی و افتخارات معلولان و توان‌یابان عزیز استان اشاره کرد و بیان داشت: معلولان عزیز ما در بخش‌های مختلف ورزشی، حفظ قرآن، نویسندگی و … فعالیت‌های متنوعی را دارند؛ این نشان دهنده توانایی‌های خلق شده از سوی خداوند متعال است که در موقعیت‌های مختلف به منسه ظهور می رسد.

وی عنوان داشت: پیگیری لازم برای موارد مدنظر معلولان عزیز در سطح ملی و استانی صورت می‌گیرد.

استاندار خوزستان افزود: سازمان بهزیستی تفاهم‌نامه‌هایی را با دستگاه‌های مختلف استان در راستای نیازهای مطرح شده منعقد کند؛ ما نیز نیازهای معلولان عزیز را تا تحقق آن‌ها دنبال خواهیم کرد.

خلیلیان در پایان با اشاره به قانون جامع حمایت حقوق معلولان گفت: با توجه به ضرورت اجرای قانون جامع نگاشته شده برای افراد دارای معلولیت در کارگروه مربوطه از مشاوره این عزیزان استفاده خواهیم کرد تا با مشاوره معلولان عزیز ضمن پیاده‌سازی این قانون پیگیری لازم را در دستگاه‌های مختلف داشته باشیم.

مهران کریمیان، مدیر کل بهزیستی خوزستان نیز در این جلسه با اشاره به چالش ها و مشکلات و نیازهای بهزیستی خوزستان در حوزه معلولان ،بیان کرد:با وجود تمام تلاش های صورت گرفته بدلیل  کمبود اعتبارات مالی و بالا بودن میزان معلولیت ، محرومیت و آسیب های اجتماعی در سطح استان ، این اداره کل نتوانسته بسیاری از نیازهای ضروری این عزیزان از جمله اشتغال ،مسکن ، لوازم ضروری منزل ، درمان ، جهیزیه و ازدواج ، وسایل توانبخشی و ... را رفع نماید و نیازمند مشارکت جدی و یاری همه شرکت ها ، نهادها و خیرین می باشد.

کریمیان با اشاره به عدم اجرای قانون جامع حمایت از حقوق معلولان گفت: این قانون دارای ۱۰ فصل و ۳۴ ماده است که به صورت جامع و کامل نیازهای معلولان ازجمله مناسب سازی محیط برای تردد معلولان و جانبازان ،خدمات بهداشتی ودرمانی واشتغال و مسکن معلولان در آن وجود دارد که در صورت اجرای این قانون  بسیاری از مشکلات معلولان حل خواهد شد.

وی در بخش دیگری افزود: موضوع  دیگر عدم مناسب سازی محیط شهرها ، خیابانها و معابر و اماکن عمومی برای تردد و دسترس پذیری معلولان  است  که موجب مشکلات عدیده ای برای فعالیتهای اجتماعی معلولان شده است.

گفتنی است در این نشست صمیمی تعدادی از معلولان موفق و نخبه  در خصوص مشکلات و نیازهای جامعه معلولان در حوزه های مختلف  نقطه نظرات و دغدغه های  خود را بیان کردند.

کد خبر 69570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد