مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی و شهردار مشهد از موسسه نگهداری معلولین ذهنی شهید بهشتی بازدید کردند

همزمان با روز جهانی معلولان شهردار مشهد از موسسه خیریه نگهداری معلولین ذهنی و بی‌سرپرست شهید بهشتی (شکوه مهر) و دپارتمان آموزش فنی و حرفه‌ای توان یابان بازدید کرد.

به گزارش شهرآرانیوز، سید عبدالله ارجائی، شهردار مشهد مقدس، ابتدا با حضور در موسسه خیریه نگهداری معلولین ذهنی و بی‌سرپرست شهید بهشتی (شکوه مهر) که به همراهی مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی، مشاور شهردار در امور معلولان و رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد انجام شد، ضمن تبریک روز جهانی معلولان از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید و با مدیران آن دیدار و گفتگو کرد.

شهردار مشهد همچنین در ادامه و برای عرض تبریک و بازدید از دستاوردهای دپارتمان آموزش فنی و حرفه‌ای توان یابان در این مجموعه آموزشی حضور یافت و از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید و در جلسه‌ای که با حضور خیرین و هیئت‌مدیره دپارتمان آموزش فنی و حرفه‌ای توان یابان برگزار شد از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

سید عبدالله ارجائی در حاشیه این بازدیدها ضمن اشاره به اینکه شهر برای همه افراد جامعه است و ۱۰ تا ۱۵ درصد جامعه را معلولان تشکیل می‌دهند گفت: سهم معلولان از امکانات شهری به‌عنوان عضوی از شهر باید پرداخت شود.

شهردار مشهد بابیان اینکه مشهد شهر امام رضا (ع) است و امام رضا (ع) امام مهربانی و معین الضعفا هستند، اظهار کرد: لذا همسایه‌های امام رضا (ع) به‌ویژه مسئولان شهر باید بکوشیم تا شرایط را برای زندگی و افراد دارای معلولیت مناسب کنیم.

وی افزود: مدیریت شهری در همکاری و کمک به مؤسساتی که در نگهداری و توانمندسازی معلولان فعالیت می‌کند محدودیتی ندارد و در حد توان در کنار مردم و خیرین از این مجموعه‌ها به‌ویژه در بحث زیرساخت‌ها حمایت خواهد کرد.

ارجائی اضافه کرد: حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از هر جامعه‌ای را افراد دارای نیازهای ویژه تشکیل می‌دهند، اما امروز آنان در شهر دیده نمی‌شوند و مردم حضور معلولان را کمتر احساس می‌کنند، زیرا شهر به‌نوعی در خدمات‌رسانی به این افراد، معلول است و برای حضور آنان مناسب‌سازی نشده است.

شهردار مشهد با بیان اینکه باید شهری داشته باشیم که مانند امام رضا (ع) مهربان بوده و برای استفاده و حضور همه آماده باشد اظهار کرد: این‌گونه شهری است که معلولان هم می‌توانند در آن حضور پیدا کرده و از امکاناتش استفاده کنند.

وی ادامه داد: شهرداری این‌همه بوستان احداث و اتوبوس خریداری کرده و مترو ساخته است سؤال اینجا است سهم معلولان از این امکانات کجا است؟ با توجه به این موضوع باید به سراغ معلولان برویم و سهم آنان از شهر را پرداخت کند.

وی گفت: متأسفانه شهر برای خدمات رسانی به معلولان آماده نیست و باید شهر را برای آن‌ها با خرید اتوبوس‌های دارای رمپ و مناسب‌سازی شده برای معلولان، اعلام صوتی ایستگاه‌ها برای نابینایان، مناسب‌سازی بوستان‌ها، پیاده‌روها و... آماده کنیم.

شهردار مشهد افزود: امیدواریم روزی شهر امام مهربانی‌ها آن‌قدر مهربان شود که تمام افراد جامعه به‌ویژه معلولان بتوانند از تمام خدمات و امکانات آن بهره‌مند شوند.

کد خبر 69358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد