۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰

آیت الله دژکام:

بزرگان اهل ادب به همایش ادبیات عاشورایی و نظایر آن به طور ویژه بپردازند

رونمایی از تارنمای ادبیات عاشورایی با عنوان عاشورا و توانمندسازی
بزرگان اهل ادب به همایش ادبیات عاشورایی و نظایر آن به طور ویژه بپردازند

در هجدهمین همایش کشوری ادبیات عاشورایی از تارنمای ادبیات عاشورایی با عنوان عاشورا و توانمندسازی با حضور علی محمد قادری معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی رونمایی شد.

 به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی فارس، محمدرضا هوشیار دبیر همایش و مدیرکل بهزیستی فارس گفت: هجدهمین همایش کشوری ادبیات عاشورایی ویژه خانواده بزرگ بهزیستی با موضوع حضرت رقیه سلام الله علیها در شیراز سومین حرم اهل بیت علیهم السلام با حضور منتخبین از سراسر کشور،احد ده بزرگی شاعر برجسته معاصر ,سخنرانی دکتر سنگری عاشورا پژوه معاصر و به همت هیئت فرهنگی مذهبی محبین اهل بیت علیهم السلام اداره کل بهزیستی فارس برگزار شد.
 او در ادامه افزود: آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز ضمن ارسال پیام به دبیرخانه این همایش فرمود: باید بهترین محتواها را در قالب های ادبی و هنری به مخاطبان تقدیم کنیم و موضوع امسال همایش (حضرت رقیه سلام الله علیه) ما را به فکر می‌اندازد که نوشتن از صبر و استقامت و مصائب کودکان در واقعه کربلا را با جدیت بیشتری دنبال کنیم ،ضروری است بزرگان اهل قلم و ادب به این همایش و نظایر این همایش های عاشورایی ویژه بپردازند.
 آیت الله دژکام  نوشتن از مضامین :حقیقت گویی، عدالت  خواهی، ظلم‌ستیزی و عزت مندی را به خصوص در ادبیات کودکان مقدم بر مضمون عاطفی دانست و افزود: هنر ادبیات عاشورایی گریاندن نیست آن است که مخاطب خود را با چهره های بزرگ کربلا همراه کند تا به مبارزه با ظلم و ستم و مطالبه عدالت بپردازد و حقیقت را صریح  بیان کند.
مدیرکل بهزیستی فارس اظهار داشت: امسال ۲۹۳ اثر از ۲۱ استان کشور به دبیرخانه همایش ارسال گردیده و ۵۱ اثر منتخب شده است که به صورت حضوری و غیرحضوری در همایش ارائه گردید.
دبیر همایش کشوری ادبیات عاشورایی موضوع این همایش برای سال آینده را 
جلوه های اخلاق در کربلا عنوان کرد و گفت :در این همایش برای نخستین بار با حضور رئیس سازمان بهزیستی از تارنمای ادبیات عاشورایی با عنوان عاشورا و توانمندسازی رونمایی شد.
 دکتر سنگری عاشورا پژوه و نویسنده معاصر نیز در این همایش گفت :کربلا موزه نیست بلکه آموزه است ،باید از آموزه های امام حسین علیه السلام در خصوص اصلاح رفتار با دیگران استفاده کنیم سنگری بر مطالعه سیره امام علی علیه السلام و نهج البلاغه نیز تاکید کرد.
در حاشیه این مراسم از خیرین و منتخبین این همایش کشوری با اهدای لوح و تندیس همایش توسط معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور تقدیر شد.
مداحی رضا عسکری مداح نابینای اهل بیت از استان کرمان،اجرای تعزیه توسط فرزندان شبه خانواده بهزیستی فارس و نوحه خوانی گروه سرود ناشنوایان بهزیستی فارس زینت بخش این مراسم معنوی بود.

کد خبر 65207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد