خدمت‌رسانی بهزیستی امسال گسترش یافته است

سرپرست بهزیستی گلستان در قرارگاه اطلاع‌رسانی شهید همدانی از گسترش خدمت‌رسانی بهزیستی استان در سال جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی گلستان؛ عارف کیائی سرپرست بهزیستی گلستان ضمن حضور در جمع خبرنگاران قرارگاه شهید همدانی به ارائه دستاورد های یکساله این اداره کل پرداخت.

کیائی گفت: در استان گلستان ۵۷ هزار معلول (دارای معلولیت‌های خفیف تا شدید)تحت پوشش بهزیستی هستند که ۳۸ هزار و ۵۰۰ نفر مستمری‌بگیر هستند.

وی افزود: مبالغ مستمری از ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان در گذشته در دولت سیزدهم به ۴۲۰ هزارتومان افزایش یافته که متناسب با بعد خانوار افزایش می‌یابد.

سرپرست بهزیستی گلستان تصریح کرد: ماهانه در استان نزدیک به ۱۸ میلیارد تومان یارانه به مراکز توانبخشی روزانه و شبانه پرداخت می‌شود.  

این مقام مسئول اشاره داشت: ازابتدای امسال تاکنون بیش از ۳ میلیارد تومان برای خرید پروتز و اندام‌های مصنوعی و حدود ۳ میلیارد تومان نیز برای خرید وسایل توانبخشی ویژه معلولان پرداخت کردیم.

کیائی ادامه داد: اگر کارفرمایان مددجویان تحت پوشش بهزیستی را به‌کارگیری کنند مشوق‌هایی مانند حق بیمه و پرداخت تسهیلات، پیش‌بینی شده است و سال گذشته ۲.۸ میلیارد تومان پرداخت بلاعوض به کارفرمایان داشتیم.

وی اظهار داشت: در استان ۲ هزار و ۹۹۶ خانواده دارای دو معلول و بیشتر داریم که سال گذشته ۴۴ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای ساخت مسکن آنان پرداخت کردیم.

کد خبر 63796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد