در رسانه | اختصاص یک هزار و ۷۹۳ میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان بهزیستی اردبیل

سرپرست اداره کل بهزیستی استان اردبیل گفت: یک هزار و ۷۹۳ میلیارد ریال از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه به اردبیل تخصیص یافته است و تسهیلگری اشتغال جامعه هدف، مهم‌ترین راهبرد بهزیستی استان در سال‌جاری خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حامد رضایی شامگاه امروز در کمیته اشتغال بهزیستی اظهار کرد: مبلغ یک‌ هزار و ۷۹۳ میلیارد ریال از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ به استان اردبیل تخصیص یافته است.

وی افزود: با توجه به اینکه یکی از سیاست‌ها و برنامه‌های اصلی بهزیستی استان در سال‌جاری، تسهیلگری اشتغال جامعه هدف بهزیستی است، لازم است همکاران در راستای تحقق تعهد اشتغال بهزیستی برنامه‌ریزی عملیاتی انجام دهند.

سرپرست اداره کل بهزیستی استان اردبیل تشریح کرد: برای تسهیلگری اشتغال جامعه هدف، برنامه‌های مختلفی از قبیل پرداخت بیمه حق کارفرمایی، بیمه خوداشتغالی، پرداخت جبران کارآیی معلولین، تشکیل کارگروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار و... در دستور کار داریم تا بتوانیم افراد واجد شرایط اشتغال را به مرحله توانمندسازی اقتصادی برسانیم.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه توانمندسازی جامعه هدف و برنامه‌ریزی مناسب و کارشناسانه بر جذب به موقع و بهینه اعتبارات تاکید کرد.  

رضایی بیان کرد: کارفرمایان بخش خصوصی و تعاونی‌ها در صورت به کارگیری معلولان جامعه می‌توانند از تسهیلاتی از قبیل ۲۳ درصد حق بیمه کارفرمایی و تا ۵۰ درصد حداقل حقوق از تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی بهره‌مند شوند.

وی گفت: لازم است همکاران بهزیستی برای گسترش چتر بیمه‌ای افراد تحت پوشش، نسبت به شناسایی کارفرمایان برای بکارگیری جامعه هدف، برنامه‌ریزی مناسب انجام دهند و کارفرمایان هم می‌توانند برای بهره‌مندی از تسهیلات سازمان به ادارات بهزیستی مراجعه نمایند.

کد خبر 57622

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد