۸۵۰ مداخله تخصصی توسط تیمهای سیاراورژانس اجتماعی انجام شد

در ۹ ماه گذشته از سال جاری تیمهای سیار اورژانس اجتماعی قم بیش از ۸۵۰ مورد مداخله تخصصی را در ارتباط با گروههای هدف امور آسیب‌دیدگان انجام داده اند .

دکتر علیرضا محمدی سرپرست معاونت امور اجتماعی بهزیستی قم  بااشاره به فعالیت شبانه روزی مرکزاورژانس اجتماعی ضمن اعلام ایم مطلب گفت : کارشناسان مستقردرمرکزاورژانس اجتماعی استان به صورت شبانه روزی،پاسخگوی تماسهای برقرارشده ازسوی مردم با سامانه ۱۲۳  هستند.

محمدی خاطرنشان کرد: درمواردی از تماسهای دریافتی نیازاست که مددکاران و روانشناسان مستقر درمراکزاورژانس اجتماعی به محل اعزام شده ونسبت به مداخله فوری اقدام کنند که در این زمینه  طی ۹ ماهه گذشته از سال جاری بیش از ۸۵۰ مداخله تخصصی در محل توسط تیمهای سیار اورژانس اجتماعی صورت پذیرفته است  ،

سرپرست معاونت امور اجتماعی بهزیستی قم افزود : مراکزاورژانس اجتماعی ازجمله مراکز تخصصی بهزیستی بوده که درزمینه آسیبهایی همچون کودک آزاری ،همسرآزاری،اختلافات خانوادگی،سالمندآزاری،معلول آزاری وخودکشی به ارائه خدمات مددکاری ،روانشناسی ،مداخله و ارجاع،  به مردم می پردازد و عموم همشهریان محترم می توانند ازطریق تماس باشماره ۱۲۳ می توانندازخدمات رایگان مراکزاورژانس اجتماعی بهره مندشوند.

محمدی افزود بر اساس بررسی صورت گرفته  اختلافات حاد خانوادگی ، کودک‌آزاری  و همسرآزاری عنده ترین دلایل تماس با اورژانس اجتماعی قم در ۹ماه سال ۱۴۰۰ بوده‌است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که مورد خشونت و یا آزار قرارگرفته باشند، از سوی مددکاران و کارشناسان اجتماعی مورد حمایت قرارمی‌گیرند و برای توانمندسازی فرد و خانواده وی، آموزش‌های لازم برای اشتغال‌زایی و مهارت‌افزایی ارائه می‌شود.

وی افزود: «شناسایی آسیب‌های اجتماعی شایع و در حال شیوع» به‌صورت منطقه‌ای و محلی نیز از طریق رصد تماسها و مداخلات  صورت گرفته انجام می شود تا زمینه‌ای برای توانمندسازی افراد در معرض آسیب و آسیب‌دیده اجتماعی و بازگشت آن‌ها به زندگی سالم باشد.

لازم به ذکر است : زوجین متقاضی طلاق و افراد دارای اختلاف خانوادگی حاد، زنان و دختران در معرض آسیب‌اجتماعی یا آسیب‌دیده اجتماعی، افرادی که فکر یا اقدام به خودکشی کرده‌اند، کودکان‌خیابانی و کار، همسران آزاردیده، کودکان آزاردیده، مبتلایان به اختلال هویت ‌جنسی، دختران و پسران فراری از منزل، سالمندان و معلولان آزاردیده و سایر افراد در کلیه سنین که در شرایط بحرانی ویژه قرار دارند، افراد مشمول دریافت خدمات از اورژانس اجتماعی بهزیستی می باشند.

کد خبر 50694

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد