ادارات‌کل بهزیستی استانی، خط مقدم خدمت‌رسانی به جامعه هدف هستند

آئین تکریم و معارفه مدیرکل بهزیستی استان یزد با حضور مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، آیین پاسداشت و معارفه مدیرکل بهزیستی استان یزد با حضور دکتر «اصغر کاظمی» مشاور رئیس و سرپرست حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور، «علی‌اکبر عزیزی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد و جمعی از مسئولین ستادی و استانی برگزار شد.

دکتر کاظمی: ادارات‌کل بهزیستی استانی؛ خط مقدم خدمت‌رسانی به جامعه هدف

دکتر «اصغر کاظمی» مشاور رئیس و سرپرست حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های دکتر عطابخش در بهزیستی استان یزد، گفت: بهزیستی خانه جامعه هدف محسوب می‌شود و مددجویان ملجا و پناه‌شان بهزیستی است.

مشاور رئیس و سرپرست حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور به بودجه و اعتبارات حداقلی بهزیستی، سختی کار و پایین بودن حقوق پرسنل اشاره کرد و افزود: سالهاست که از همکاران بهزیستی و سختی کار آنها غافل شده‌ایم.

وی بهبود مزایای پرسنل بهزیستی را از اولویت‌های سازمانی عنوان و اذعان کرد: دسترسی مددجویان به مدیرکل و پرسنل بهزیستی باید ساده باشد و کارمندان با مددجویان باید براساس برنامه مدون و خاص همکاری داشته باشند.

دکتر کاظمی از کارکنان پرسنل بهزیستی خواست شنونده خوبی برای جامعه هدف باشند و گفت: پرسنل با مددجویان ارتباط نزدیک و موثر داشته باشند.

مشاور رئیس و سرپرست حوزه ریاست بهزیستی کشور، ادارات‌کل بهزیستی استان را خط مقدم خدمت‌رسانی به جامعه هدف برشمرد و گفت: اخلاص در کار را جاری و ساری کنید و قطعاً رزق معنوی و سلامتی و فرزند صالح جز برکات خدمت در سازمان بهزیستی کشور است.

وی فرصت خدمت در بهزیستی را محدود دانست و یادآور شد: باید از این فرصت محدود که در اختیار ماست استفاده کنیم و مهم تکلیفی است که بر گردن ماست.

عطابخش: ۹۵ درصد خدمات بهزیستی در استان یزد توسط بخش غیردولتی انجام می‌شود

در ادامه «علی‌محمد عطابخش» مدیرکل سابق بهزیستی استان یزد طی سخنانی با اشاره به اقدامات بهزیستی در خدمت‌رسانی به جامعه هدف، گفت: اعتقاد شخصی به گسترش مراکز دولتی نداشته‌ام و در ۲۷ ماه خدمت به عنوان مدیرکل بهزیستی بیشتر در بخش غیردولتی کار کردم چون اعتقاد قلبی به عملکرد بخش غیردولتی دارم.

مدیرکل سابق بهزیستی استان یزد، گفت: خدمت به جامعه هدف بهزیستی بویژه معلولین اولویت بنده بوده است؛ چراکه خود نیز از ۲ سالگی با معلولیت دست و پنجه نرم کرده‌ام.

عطابخش موسسات و مراکز غیردولتی را بازوهای بهزیستی دانست و گفت: ۹۵ درصد خدمات بهزیستی در استان یزد توسط بخش غیردولتی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه نخستین تشکّل غیردولتی تحت نظارت بهزیستی جامعه معلولین بود، اظهار کرد: به تدریج سایر تشکل‌های معلولین در استان شکل گرفتند و معتقدم کار توسط خود معلولین بهتر انجام می‌شود.

«عزیزی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد نیز ضمن تشکر از زحمات دکتر عطابخش در مدت تصدی، گفت: خدمت یک نعمت الهی است که عمر آن کوتاه است و یک مدت کوتاه در اختیار انسان گذاشته می‌شود که بتواند خدماتی را انجام دهد.

وی افزود: بویژه در حوزه بهزیستی که افرادی نیازمند خدمت و کمک هستند و در واقع در این حوزه اجرتان بالاتر خواهد بود و به مجموعه بهزیستی استان یزد و کشور تبریک می‌گویم که توفیق دارند در این حوزه خدمت می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با بیان اینکه نیّت باید خدایی، باشد گفت: آنچه ما انجام می‌دهیم باید با رضایت خدا باشد و نیّت که خدایی باشد در این صورت خدا به آن برکت خاصی می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گستردگی آسیب‌های اجتماعی، گفت: کودکان کار، زنان آسیب‌دیده اجتماعی، کارتن‌خواب‌ها و... بخشی از آسیب‌های اجتماعی هستند که باید در کشور و استان برای آن تدابیری اندیشیده شود.

سرپرست بهزیستی استان یزد: خدمت در بهزیستی قابل شمارش نیست

«رضا ابهّت» سرپرست بهزیستی استان یزد در ادامه، گفت: بهزیستی یعنی برای بهتر زیستن و خدمت به جامعه هدف بهزیستی بسی جای افتخار دارد.

سرپرست بهزیستی استان یزد با بیان اینکه خدمت در بهزیستی قابل شمارش نیست، گفت: چشم امید ما به حمایت‌ها و کمک‌های خیرین، تشکل‌های غیردولتی و موسساتی است که یک تنه مسئولیت‌ها و شرح وظایف بهزیستی را پذیرفته‌اند و شانه زیر بار مسئولیت گذاشته‌اند.

در ادامه این مراسم طی حکمی از سوی رئیس سازمان بهزیستی کشور «رضا ابهت» به عنوان سرپرست بهزیستی استان یزد و از زحمات «علی‌محمد عطابخش» مدیرکل پیشین این سازمان تقدیر و تشکر شد.

یادۀوری می‌شود، «رضا ابهت» فارغ‌التحصیل رشته پزشکی عمومی و دارای مدرک دکترای تخصصی(PHD) طب سنتی از دانشگاه شهید صدوقی یزد است. وی دارای چندین سال تجربه مدیریت در ادارات بهزیستی استان یزد از جمله رئیس بهزیستی شهرستان مهریز سال ۱۳۸۳، رئیس بهزیستی شهرستان یزد سال ۱۳۹۰ و رئیس بهزیستی شهرستان اشکذر سال ۱۳۹۲ می‌باشد.

کد خبر 50471

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد