در رسانه | خراسان رضوی با کمبود مکان برای نگهداری معتادان متجاهر مواجه است

مشهد- ایرنا- مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت:این استان با داشتن هفت تا ۱۰ هزار معتاد متجاهر برای نگهداری آنها با کمبود مکان مواجه است.

مسعود فیروزی در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت اقامتگاه  اردوگاه تربیتی معتادان متجاهر حسن آباد مشهد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد بین پنج تا هفت هزار معتاد متجاهر در مشهد هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر از این تعداد، چهار هزار معتاد متجاهر در مراکز نگهداری معتادان متجاهر نگهداری می شوند که یکی از مهمترین مساله‌ها و مشکلات این مراکز، کمبود مکان است چرا که این افراد در دوران شیوع کرونا باید بر اساس پروتکل‌های بهداشتی نگهداری شوند تا سلامت خود را بازیابند و سپس با حداقل ریزش بتوانند به جامعه و زندگی خود بازگردند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با بیان این که اکنون در نگهداری این افراد با ۲ مساله کمبود مکان و کمبود امکانات مالی مواجه هستیم گفت: نگهداری از معتادان متجاهر تنها با نگاه حاکمیتی و اعتبارات دولتی امکان پذیر نیست و این کار جز با همکاری و مشارکت مردمی و خیرین محقق نخواهد شد.

در رسانه | خراسان رضوی با کمبود مکان برای نگهداری معتادان متجاهر مواجه است

فیروزی افزود: در این راستا نقش رسانه‌ها، نقشی اساسی است چرا که می‌توانند با رسانه‌ای کردن این مسایل، مردم و خیرین را پای کار بیاورند تا با مشارکت آنان گام‌های موثری در ارتقای سلامت جامعه برداشته شود.

وی ادامه داد: اتفاق خوبی که امروز در اردوگاه معتادان متجاهر حسن آباد رخ داد و عملیات اجرایی ساخت سوله و اقامتگاه حضرت علی اصغر(ع) با ظرفیت ۵۰۰ نفر در این اردوگاه با همت فردی خیر با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال آغاز شد نشان دهنده این است که به لطف خداوند، امروز افراد خیر به این نتیجه رسیده‌اند که به این موضوع ورود پیدا کنند و دیدگاه و نگاهشان به معتادان متجاهر را تغییر دهند و این را بپذیرند که این معتادان متجاهر، مجرم نیستند بلکه زخم خورده یک سری پدیده‌های اجتماعی اند و باید به این افراد کمک کرد تا سلامتشان را بازیابند و دوباره به جامعه و زندگی خود بازگردند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: موضوع معتادان متجاهر، مساله ای است که کل دنیا با آن درگیر است و کشور ما هم از جمله کشورهایی است که با این مساله دست و پنجه نرم می کند چرا که با توجه به شرایط جغرافیایی و هم مرزی ایران با افغانستان و چندین کشور دیگر در مسیر تولید و عرضه مواد مخدر قرار گرفته است که امید است با ورود خیرین و مشارکت‌های مردمی به این حوزه و انجام فعالیت‌های فرهنگی، پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر، از رو آوردن جوانان به این امر جلوگیری شود.

در رسانه | خراسان رضوی با کمبود مکان برای نگهداری معتادان متجاهر مواجه است

کد خبر 50462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد