بازدید مدیر پدافند غیرعامل و بحران سازمان بهزیستی کشور از مناطق سیل‌زده جنوب کشور

مدیر پدافند غیرعامل و بحران سازمان بهزیستی کشور از مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان (رودبارجنوب، قلعه‌گنج و منوجان)، شهرستان میناب، شهرستان کنارک، روستای میرآباد و تیس و شهرستان بیرم از توابع استان فارس بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «محمدرضا کاظم‌زاده» مدیر پدافند غیرعامل و بحران سازمان بهزیستی کشور با اشاره به بارش‌های بی‌سابقه اخیر در مناطق جنوبی کشور از این مناطق همچون جنوب استان کرمان (قلعه‌گنج) بازدید کرد و در ادامه نیز به مناطق آسیب‌دیده از سیل اخیر استان هرمزگان، شهر چابهار منطقه کنارک، میرآباد، تیس و شهرستان بیرم استان فارس بازدید می‌کند.

مدیر پدافند غیرعامل و بحران سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه از تعداد ۳ هزار و ۲۵۰ مددجو تحت حمایت بهزیستی جنوب استان کرمان(رودبارجنوب، قلعه‌گنج و منوجان)، ۵۶۰ خانوار در حوزه دامداری، کشاورزی، لوازم ضروری منزل خسارت دیده‌اند، گفت: حتی سرویس‌های  بهداشتی محل سکونت آنان تخریب شده است.

وی میزان کمک‌های بهزیستی استان به مناطق سیل‌زده را یک میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این محموله شامل ۱۵۰ سبد حمایت غذایی بوده است.

مدیر پدافند غیرعامل و بحران سازمان بهزیستی کشور در بازدید از مناطق سیل‌زده میناب از توابع استان هرمزگان، گفت: از ۷ هزار مددجو تحت پوشش سازمان بهزیستی، ۲ هزار و ۲۵۰ مددجو بر اثر بارندگی شدید دچار آسیب شدند.

کاظم‌زاده، یادآور شد: بی‌تردید برنامه‌ریزی و اقدام در قالب طرح‌های علمی و کارآمد از اصلی‌ترین برنامه‌ها و سیاست‌های بهزیستی کشور است و کمک‌های مقطعی در هر سطحی تنها به عنوان مسکن‌های موقت کاربرد دارند و باید در کنار اینگونه حمایت‌ها اقدامات اصولی و ماندگار نیز صورت گیرد که بهزیستی کرمان در هر دو بخش عملکرد خوبی داشته است.

کد خبر 50300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد