با قصور در مراکز برخورد می‌کنیم

مدیرکل بهزیستی گلستان درخصوص فوت یکی از مددجویان مقیم کمپ ترک اعتیاد توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی گلستان؛ دکتر سید مهدی حسینی مدیرکل بهزیستی استان گفت: در روز چهارشنبه مورخ ۲۹ آذر ماه طی حکم قضایی فردی باهویت معلوم جهت ترک موادمخدر در مرکزاقامتی درمان اعتیاد تحت نظارت این سازمان پذیرش و زیر نظر روانشناسان و پزشک مرکز در فرایند درمان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به شدت اثرات مخرب مصرف مواد مخدرصنعتی، دچار توهمات، عوارض روانی و جسمانی ناشی از ترک مواد قرارگرفته و رفتارهای خودآسیب‌رسان نشان داده که در حین این رفتارها علیرغم تلاش‌های نگهبانان مرکز جهت کنترل ایشان به آنان نیز حمله ور شده که پرسنل مرکزقادر به کنترل ایشان نمی‌گردند.

دکتر حسینی تصریح کرد: در حین این اتفاقات این فرد دچار حمله قلبی که پس از تماس با مرکز فوریت‌های پزشکی به بیمارستان انتقال داده شده ولی متاسفانه در بیمارستان فوت می کند.

مدیرکل بهزیستی گلستان با اشاره به تشکیل کمیته مرتبط با این اتفاق پس از اطلاع گفت: مقرر گردید تا حصول نتیجه نهایی پذیرش در مرکز مورد نظر ممنوع و تیم بازرسی استان به مرکز اعزام شده  تا  مصاحبه ها و بررسی های  لازم جهت کشف علل فوت بیمار مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین اظهار داشت: خوشبختانه با هماهنگی سریع دستگاه قضا دادستان محترم نیز از نظر قضایی وارد عمل شده و بررسی های مورد نیاز را آغاز نموده است.

دکترحسینی افزود: تیم مدیریتی و بازرسی بهزیستی استان نیزمنتظر اعلام نتیجه از مراجع ذیصلاح بوده و  به محض اعلام نتیجه اقدامات مناسب و قانونی مطابق احکام قضایی و دستورالعمل های قانونی انجام خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی گلستان تصریح کرد: اداره کل بهزیستی استان و سایر نهادهای نظارتی با درنظرگرفتن دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های درمانی و نظارتی موجود در آئین‌نامه‌های خود ابتدا حامی حقوق افراد و شهروندان بوده و احترام به حقوق آنان و بویژه مددجویان را سرلوحه امورات و وظایف خود می‌داند.

در پایان اداره کل بهزیستی استان از فوت این مددجو متاثر بوده و ضمن تسلیت به خانواده محترم ایشان این اطمینان را به خانواده و عموم مردم شریف استان میدهد تا در صورت مشخص شدن  قصورعمدی از سوی تیم درمان مرکز اقامتی  با خاطیان برخورد مناسب انجام خواهد شد.

کد خبر 50105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد