مداخله فوری اورژانس اجتماعی گلستان در کودک آزاری

با همکاری دهیاری یکی از کودکان دارای معلولیت شدید تحت پوشش بهزیستی گلستان از کودک آزاری نجات یافت.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی گلستان؛ مریم معصومی معاون اجتماعی بهزیستی گلستان با این خبر گفت: یکی از وظایف مهم اورژانس اجتماعی مداخله در بحران‌های اجتماعی است.

وی افزود: خوشبختانه با آگاهی و همراهی دهیار یکی از روستاهای شرق استان با تماس خط ۱۲۳ گزارشی مبنی بر کودک آزاری توسط والدین را ارئه داده که منجر به مداخله همکاران ما در اورژانس اجتماعی شد.

معاون اجتماعی بهزیستی گلستان تصریح کرد: این کودک از افراد دارای معلولیت شدید ذهنی و جسمی سازمان بوده که به دلیل اعتیاد والدین مورد آزار و اذیت بوده و در شرایط بسیار تأسف باری زندگی می‌کرده است.

معصومی ضمن تشکر از دادستان شهرستان آزادشهر بابیان اینکه ورود جدی قضات محترم در برخورد با چنین اتفاقاتی باعث پیشگیری از تکرار آن است، اظهار داشت: در خصوص موارد این چنینی همکاران ما با هماهنگی دادستانی نسبت به دریافت حکم قضایی انتقال کودک اقدام کرده و به مراکز بهزیستی برای اقدامات بعدی تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون ۲۸۹ مورد کودک آزاری به مراکز اورژانس اجتماعی گزارش شده که با ورود کارشناسان منجر به کاهش و یا پیشگیری از آسیب‌های ثانویه برای کودک شده است.

درپایان معاون اجتماعی بهزیستی گلستان از مردم خواست تا درصورت مشاهده چنین مواردی با خط تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس گرفته گرفته تا از بروز مشکلات بعدی برای آسیب دیدگان یا افراد در معرض آسیب پیشگیری شود.

کد خبر 49575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد