تکدی گری باعث ایجاد معضلات آسیب زای گسترده ای در جامعه است

در رسانه های استان کرمان- یزدان کرمان- به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان معضل تکدی گری در سطح استان کرمان مورد نقد وبررسی دستگاه های متولی ساماندهی این امر قرار گرفت.

علی اکبر مختاری در جلسه ساماندهی متکدیان، ضمن مرور اقداماتی که در سالهای اخیر جهت این امر صورت گرفته با اشاره به مشکلات حضور متکدیان در سطح گفت : وجود اجتناب ناپذیر متکدیان ظاهر شهر را تحت تاثیرمنفی خود قرار داده که این ظاهر آزار دهنده از رنج همنوعان به هیچ وجه زیبنده ی شهرو دیار کریمان نیست.
وی در ادامه افزود : حضور متکدیان یک آسیب اجتماعی پیچیده است که باید با همت و پیگیری تمام ارگان ها سامان یابد اما مهمترین راهکار یک مسئله اجتماعی قطعاً کار فرهنگی است.
وی افزود: باید با تولید محتوا و فرهنگ سازی، کمک های مادی شهروندان دلسوز و نیت خیر آنان درمسیری شفاف ، صحیح و تاثیر گذار به سمت نیازمندان واقعی هدایت شود.
مختاری در ادامه با تاکید بر نقش نهادهای حمایتی، اورژانس اجتماعی، کمیته امداد، خیریه ها و سازمان های مردم نهاد از حمایت های دستگاه قضا در این مدت سپاسگزاری کرد.
وی اذعان داشت: تکدی گری از آسیبهای ریشه ای ومعلول آسیبهای دیگر وعلت معضلات آسیب زای گسترده ای در جامعه می باشد.
بابایی فرماندار کرمان نیز در این جلسه تاکید کرد: به زودی طرح ضربتی جمع آوری متکدیان از سطح شهر کرمان، با رعایت پروتکل های بهداشتی، با همکاری متولیان امر صورت خواهد گرفت.

کد خبر 47472

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد