در رسانه| ۱۹ میلیارد ریال تسهیلات به بهبودیافتگان از اعتیاد در ایلام پرداخت شد

ایلام- ایرنا- مدیرکل بهزیستی ایلام از پرداخت وام اشتغال به بهبود یافتگان از دام اعتیاد خبر داد و گفت: در نیمه نخست امسال در مجموع ۱۹میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به این افراد پرداخت شده است.

زهرا همتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا سرانه وام پرداختی به بهبود یافتگان را ۵۰۰میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این اداره کل با پرداخت وام و کمک به ایجاد اشتغالزایی آنها درصدد عدم بازگشت بهبود یافتگان به مصرف مواد مخدر است.

وی با ذکر اینکه بهبود یافتگان تازه ترک کرده که فاقد شغل و منبع حمایتی مالی هستند در اولویت دریافت این تسهیلات قرار داشته و بعد از گذشت حداقل یکسال از ترک وام دریافت می کنند، افزود: حمایت و صیانت اجتماعی از بهبود یافتگان و خانواده های آنها از طریق پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به واجدان دارای شرایط و فراهم کردن کسب و کار از طریق طرح کارفرمایی برای بهبود یافتگان در دستور کار بهزیستی قرار دارد.

همتی با بیان اینکه اشتغال ارتباط مثبت و نزدیکی با موفقیت در درمان دارد، بیان کرد: چنانچه در فرایند درمان بیماران به اشتغال توجه نشود بطور معمول درمان اعتیاد با شکست مواجه خواهد شد.

وی افزود: بهزیستی در کنار پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بهبود یافتگان آموزش مهارت های زندگی به این افراد را در دستور کار قرار داد که این افراد مهارت های خودآگاهی، ارتباط موثر، کنترل استرس، خلاقیت و مهارت کسب و کار را کسب می کنند.

به گفته وی، بهبود یافتگان متقاضی این تسهیلات زیاد بوده ولی به علت محدودیت های اعتباری شماری از آنها پشت نوبت دریافت وام قرار دارند.

مدیر کل بهزیستی ایلام همچنین از پرداخت یک میلیارد و ۳۵۰میلیون ریال یاری برگ با سرانه پنج و هشت میلیون ریال برای حمایت از مصرف کنندگان مواد مخدر برای ترک در سال جاری خبر داد.

کد خبر 45730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک